5) Kroužky‎ > ‎2011/12‎ > ‎Šachy‎ > ‎

2009

Šachový kroužek pro žáky 1. - 5.ročníku navštěvují tito žáci:

Šachový
Příjmení Jméno Třída
Braun Jan 4.A
Holman Zdeněk 2.A
Golík Ondřej 2.A
Killar Dominik 2.A
Killar Lukáš 2.A
Potoček Jakub 4.A
Potoček Kryštof 2.A
Všetička Ludvík 2.A
Taláb Tomáš 2.A

23.dubna 2009: Byly sehrány zatím 2 přebory kroužku - v pěšcové bitvě a v klasických šachách. Výsledky najdete v přiložených tabulkách.

 

Přebor šachového kroužku  -  březen 2009            
Č PŘÍJMENÍ 1 2 3 4 5 6 7 8 B P
1. BRAUN Jan   1 0,5 0 1 0 1 1 4,5 4.
2. GOLÍK 0   0 0 0 0 0 0 0 8.
Ondřej
3. KILLAR 0,5 1   0,5 0 0 1 1 4 5.
Dominik
4. KILLAR 1 1 0,5   1 0 1 1 5,5 2.
Lukáš
5. HOLMAN 0 1 1 0   1 1 1 5 3.
Zdeněk
6. POTOČEK 1 1 1 1 0   1 1 6 1.
Jakub
7. POTOČEK 0 1 0 0 0 0   1 2 6.
Kryštof
8. VŠETIČKA 0 1 0 0 0 0 0   1 7.
Ludvík  

 Přebor šachového kroužku v pěšcové bitvě - 12.2.2009

Č PŘÍJMENÍ 1 2 3 4 5 6 7 B P
1. BRAUN   1 0 0 0 0,5 1 6,5 2.-3.
  Jan   1 0 1 1 0 1    
2. GOLÍK 0   1 0 0 1 0 3,5 6.
Ondřej 0   0 0 0 1 0,5
3. KILLAR 1 0   1 1 1 1 11 1.
Dominik 1 1   1 1 1 1
4. KILLAR 1 1 0   0,5 0 0 5,5 4.
Lukáš 0 1 0   0 1 1
5. HOLMAN 1 1 0 0,5   1 1 6,5 2.-3.
Zdeněk 0 1 0 1   0 0
6. POTOČEK 0,5 0 0 1 0   0 3,5 7.
Jakub 1 0 0 0 1   0
7. POTOČEK 0 1 0 1 0 1   5,5 5.
Kryštof 0 0,5 0 0 1 1  


Dne 6.10.2009 (úterý) proběhl na škole přebor v šachu. Turnaje se zúčastnilo celkem 19 žáků, bohužel žádná žákyně. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, za každou výhru 1 bod, za remízu půl bodu.

Přeborníkem školy se stal DOMINIK KILLAR z 3.A, na 2.místě se umístil JAKUB KUDA z 8.A a na třetím místě se umístil JAN BRAUN z 5.A. Vítěz získal pohár, první tři navíc medaile a diplomy a všichni si odnesli věcnou cenu.

 
Přebor školy v šachu - 6.10.2009 (kat.: 1.- 9.třída)
Poř.    JMÉNO                  Třída   Body    BH
1.      Dominik KILLAR         3.A     7,0
2.      Jakub KUDA             8.A     6,0 
3.      Jan BRAUN              5.A     5,0
4.      Ondřej GREGOR          9.A     4,5
5.      Lukáš KILLAR           3.A     4,0     20,5
6.      Jakub POTOČEK          5.A     4,0     19,5
7.      Pavel KOHOUT           7.A     4,0     17,0
8.      Zdeněk HOLMAN          3.A     4,0     17,0
9       Jan KREJČA             9.A     3,5     18,0
10.     Ondřej KUNC            9.A     3,5     17,0
11.     Erik BENDA             8.A     3,5     15,0
12.     Adam HEPNAR            8.A     3,5     12,5
13.     Ludvík VŠETIČKA        3.A     3,0     14,5
14.     Zdeněk JANKŮ           8.A     3,0     14,5
15.     Sebastian KLŮZ         7.A     3,0     11,0
16.     Adam ŠKODA             6.A     3,0     10,5
17.     Jan KUNA               8.A     3,0      9,5
18.     Josef ČEPELKA          7.A     2,5     
19.     Karel BARTOŠ           8.A     1,0
              


Dne 30.11.2009 proběhl v naší škole Okresní přebor škol Trutnovska v šachu. Zúčastnilo se ho celkem 13 družstev z celého okresu, tj. kolem 52 žáků. Letos se přeboru, už  v hojném počtu, zúčastnili i žáci základních škol a to v kategorii 1.- 5.třída celkem 2 družstva, v kategorii 6.- 9.třída dokonce 4 družstva. Partie se hrály tempem 2 x 20 minut na partii a hráče, celkové výsledky se počítaly tzv. olympijským způsobem. Po urputných, ale korektních bojích na šachovnicích, si postup do krajského kola mezi středními školami zajistily družstva na 1. a 2. místě ( Gymnázium Trutnov a Gymnázium Vrchlabí). Z řad základních škol (6.-9.třída) si postup vybojovalo družstvo opět Gymnázia Trutnov [naše družstvo ve složení KUDA Jakub (8.A), GREGOR Ondřej (9.A), KREJČA Jan (9.A) a KUNC Ondřej (9.A) skončilo na 3.místě]. V kategorii nejmladších (1.- 5.třída) zvítězilo družstvo pořádající školy (ZŠ Poříčí A) ve složení KILLAR Dominik (3.A), BRAUN Jan (5.A),  KILLAR Lukáš (3.A) a POTOČEK Jakub (5.A), za nimi skončilo naše B družstvo (všichni ze 3.třídy!) ve složení HOLMAN Zdeněk, VŠETIČKA Ludvík, GOLÍK Ondřej a TALÁB Tomáš.

Jelikož družstev 1.-5.třídy bylo málo, hrály společně s žáky 6.-9.tříd a konečné pořadí (před rozdělením na jednotlivé podkategorie) dopadlo takto:

1. ZŠ Trutnov 3 (1.-5.) A           18,0    (Killar D. 5, Braun 4, Killar L. 4, Potoček 5)
 
2. Gymnázium Trutnov                14,5    (Kosař 3, Smola 5, Droppa 2,5, Janda 4)
 
3. Gymnázium Hostinné               14,0    (Kaloscai 4, Laňka 2, Papoušek 5, Klíma 3)
 
4. ZŠ Trutnov 3 (6.-9.)              8,5    (Kuda 1,5, Gregor 2,5, Krejča 2,5, Kunc 2)
 
5. ZŠ Trutnov 3 (1.-5.) B            2,5    (Holman 0, Všetička 0,5, Golík 1, Taláb 1)
 
6. ZŠ Schulzovy sady Dvůr Králové    2,5    (Tlamicha 1,5, Pražák 1,  ---, ---)
 
Z toho je patrné, že naše nejmladší družstvo i mezi staršími prohrálo pouze 2 partie!!
 
 
Celkové výsledky kategorie III:  

Kategorie  střední školy (III):

1. Gymnázium Trutnov           18,0    (Rain 5, Baier 3, Brožek 5, Šturma 5)
 
2. Gymnázium Vrchlabí          17,0    (Skála 5, Foubíková 6, Staruch 4, Bubeník 2)
 
3. Gymnázium Hostinné          15,5    (Ulman 3, Licek 4, Draškóci 5, Stránský 3,5)
 
4. SŠIS Dvůr Králové           14,0    (Bárta 3, Dadok D. 5, Vach 1, Kříšták 5)
 
5. ČLA Trutnov                 11,0    (Nejedlý 0,5, Brádler 2, Štejnar 4, Křižovič 4,5)
 
6. SPŠ Trutnov                  4,5    (Dadok M. 2,5, Čivný 1, Adamczyk 1, ---)
 
7. ČLA Svoboda n.Ú.             4,0    (Malinský P. 2, Novotný 0, Dufek 1, Malínský 1)
        
Byli i vyhlášeni a odměněni nejlepší hráči na jednotlivých šachovnicích:

1.šachovnice:  Rain (GYM Trutnov) a Skála (GYM Vrchlabí)          5,0 b.

2.šachovnice:  Foubíková (GYM Vrchlabí)                                   6,0 b.                

3.šachovnice:  Brožek (GYM Trutnov)                                         5,0 b.

4.šachovnice:  Šturma (GYM Trutnov)                                        5,0 b.

Celkové výsledky kategorie II:  

Kategorie  6.-9.ročníku ZŠ (II):

1. Gymnázium Trutnov           9,5     (Kosař 2, Smola 3, Droppa 1,5, Janda/Heintzel 3)
 
2. Gymnázium Hostinné          9,0     (Kaloscai 3, Laňka 1, Papoušek 3, Klíma 2)
 
3. ZŠ Trutnov 3                5,0     (Kuda 0,5, Gregor 2, Krejča 1,5, Kunc 1)
 
4. ZŠ Sch. sady D.Králové      0,5     (Tlamicha 0,5, Pražák 0, ---, ---)
           	
 
        
Byli i vyhlášeni a odměněni nejlepší hráči na jednotlivých šachovnicích:

1.šachovnice:  Kalocsai (GYM Hostinné)         3,0 b.

2.šachovnice:  Smola (GYM Trutnov)             3,0 b.                

3.šachovnice:  Papoušek (GYM Hostinné)       3,0 b.

4.šachovnice:  Janda (GYM Trutnov)             3,0 b..

Celkové výsledky kategorie I:  

Kategorie  1.-5.ročníku ZŠ (I):

1. ZŠ Trutnov 3  A             4,0     (Dominik Killar 1, Jan Braun 1, Lukáš Killar 1, Jakub Potoček 1)
 
2. ZŠ Trutnov 3  B             0,0     (Zdeněk Holman 0, Ludvík Všetička 0, Ondřej Golík 0, Tomáš Taláb 0)
.              	
           	
Byli i vyhlášeni a odměněni nejlepší hráči na jednotlivých šachovnicích:

1.šachovnice:  Killar D. (Trutnov 3)        1,0 b.

2.šachovnice:  Braun  (Trutnov 3)          1,0 b.                

3.šachovnice:  Killar L. (Trutnov 3)         1,0 b.

4.šachovnice:  Potoček (Trutnov 3)        1,0 b..

Pohled na průběh turnaje a fotografie nejlepších si můžete prohlédnout v bohaté fotogalerii.