5) Kroužky‎ > ‎2015/16‎ > ‎

Projekt Náš les

přidáno: 8. 2. 2016 11:22, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 17. 3. 2016 9:36 ]

Projekt výtvarného kroužku pro 1. pololetí -  NÁŠ LES - je dokončen !

Děti tvořily celé měsíce a těšily se, až se projdou se svými zvířátky po lese.

Stromy, převážně listnaté, nám vyrostly během října. Děti si zkusily voskové batiky, tupování velkých ploch, v terénu i frotáž kůry.  Bavilo nás kašírování reliéfu lesních zvířat. Vysoká a šelmy se prohání mezi stromy, jezevci a ježci si zalezli no nor a ptáci se na to dívají z korun stromů.  Na zemi máme různé skrýše pro živočichy, to nám vytvořily koláže z přírodnin.

„Les“ dal dětem hodně práce a mají hezky vyzdobenou výtvarnou třídu. Ale chtěly si odnést i něco domů a pochlubit se svou šikovností. Proto jsme si vyrobily z pet-lahví, klacíků a hřebíčků motýlky, vážky a včelky. Také panenky a rytíři se dětem povedli. Na to potřebovaly jen klacíky, hadříky a nějaké ty zbytky vlny. Z panenek byly ihned princezny a rytíři se vzápětí pustili do soubojů o ně. Je dobře, když si děti ještě umí hrát. A je skvělé, když si hrajeme s nimi.

Lída Rosiová