AktualityVečerní vycházka

přidáno: 14. 12. 2018 2:59, autor: Web Master

Prší, prší, jen se leje....bychom si letos mohli zpívat při vycházce večerním Trutnovem. Ale i tak jsme neztráceli dobrou náladu a s chutí jsme si užívali krásnou atmosféru na trzích v Uffu. Každý si koupil něco hezkého na památku, dokonce i na nákup dárečků pro maminky zbylo pár drobných, takže jsme byli všichni spokojení.
Následovala vycházka na trutnovské náměstí, ke kostelu, k městskému úřadu a cestou jsme počítali nazdobené a rozsvícené stromky. Bylo jich opravdu hodně. Vycházka se nám moc líbila :)


Galerie fotek
Průběžné výsledky sběru

přidáno: 14. 12. 2018 2:54, autor: Web Master


Pro bližší info klikněte na obrázek

https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vTftWvgjD-y_UqalpddRVO1qNehl4obtM2e6tWColsjg8AQBI-dCu6fHloQWfhlHb38peQEEKfrwq6I/pubhtml

Den otevřených dveří

přidáno: 7. 12. 2018 4:54, autor: Web Master   [ aktualizováno 7. 12. 2018 10:23 ]

Den otevřených dvěří proběhl ve čtvrtek 6.12.2018.

Galerie fotek - výzdoba školyGalerie fotek - z akce


Videa z akce

Video na YouTube

Video na YouTube

Video na YouTube

Video na YouTube

Video na YouTube


Video na YouTube

Video na YouTube

Video na YouTube

Video na YouTube


  Nejlepší sběrači kaštanů

přidáno: 7. 12. 2018 3:48, autor: Web Master   [ aktualizováno 7. 12. 2018 3:49 ]


Výsledky sběru kaštanů - jednotlivci

1. místo - Štancl Daniel (3.A) - 246 kg
2. místo - Kuric Adam (6.B) - 240 kg
3. místo - Škopová Štěpánka (6.B) - 155 kg


Výsledky sběru kaštanů - třídy

1. místo - 3.A - 429 kg
2. místo - 6.B - 420 kg
3. místo - 4.A - 348 kg


Galerie fotek

https://photos.app.goo.gl/rrMqPJUqwsuFnP6JA

Jistí účastníci celodenního výletu na konci školního roku.

Kaštany

Štancl Daniel (3.A)
Kuric Adam (6.B)
Škopová Štěpánka (6.B)
Bartůněk Tadeáš (4.A)
Janečková Tereza (4.A)

Na hokejovém utkání v Pardubicích

přidáno: 22. 11. 2018 20:36, autor: Web Master   [ aktualizováno 22. 11. 2018 20:46 ]

8 084 diváků, z toho 51 našich žáků a jejich rodičů a kamarádů, zavítalo v pátek 16. listopadu do pardubické ČSOB pojišťovna ARENY. Domácí Dynamo hostilo v 19. kole hokejové Tipsport extraligy indiány z Plzně a diváci se určitě nenudili. Čtyři branky v první třetině, urputný boj všech hokejistů po zbytek utkání, výborný výkon obou brankářů, prodloužení a nakonec i nájezdy… Všichni jsme si výlet užili😊 Škoda jen, že se nakonec z vítězství radovali hosté z Plzně. I když někteří z nás z toho měli velikou radost!

Karel Šiling


Galerie fotek


Spanilá jízda florbalistů

přidáno: 16. 11. 2018 21:10, autor: Web Master   [ aktualizováno 18. 11. 2018 23:49 ]

Začátek listopadu patřil florbalistům. Nejprve proběhlo na ZŠ Rudolfa Frimla okrskové kolo, ve kterém naši kluci po úvodní prohře se ZŠ V Domcích 1:2 již nezaváhali a splnili tak roli největších favoritů turnaje. Ve finálovém utkání oplatili ZŠ V Domcích úvodní porážku a zvítězili 5:0 a od pořadatele turnaje SVČ Trutnov převzali pohár a diplom za celkové prvenství.

V úterý 6. listopadu jsme cestovali do Dvora Králové, kde ZŠ Strž pořádala okresní finále kategorie III. Turnaje se účastnilo celkem 8 škol. Hrálo se ve dvou skupinách, první dva z každé skupiny postoupili do semifinále. Naši kluci zvládli celý turnaj s obrovským přehledem, všechna svá utkání vyhráli a hlavně se prezentovali florbalem, na který se dalo opravdu koukat.

Ve skupině jsme začali famózně, již ve druhé minutě jsme vedli nad ZŠ Školní Vrchlabí 2:0, měli další šance, ale nakonec utkání skončilo naší těsnou výhrou 2:1. Ve druhém utkání jsme porazili našeho loňského přemožitele R. Frimla 2:0 a v posledním utkání pak ZŠ Mostek 3:1. Do semifinále jsme tak šli z pozice vítěze skupiny a čekal na nás druhý tým ze skupiny B - Krakonošovo gymnázium Hostinné.

Z utkání jsem měl trochu obavy, přece jenom jsem v koutku duše pomýšlel na postup do kraje a jedno utkání nám mohlo vše pokazit. Kluci asi tolik nervózní nebyli, Hostinné „smetli“ šesti brankami a už vyhlíželi svého finálového soupeře. Tím se po vítězství 1:0 ve druhém semifinále nad ZŠ Školní Vrchlabí stala domácí ZŠ Strž.

Utkání o postup do kraje mělo jednoznačný průběh. Téměř celé utkání se hrálo před brankou domácích, kluci si zápas užívali a po jeho skončení (4:0) se mohli radovat nejenom z putovního poháru pro vítěze a zlatých medailí, ale hlavně z postupu do krajského finále!

Oba turnaje se klukům opravdu moc povedli. Střelecky zářili hlavně Ondra Pavlík s Nicolasem Volfem, v obraně hráli prim Aleš Kábrt s Honzou Zahradníkem, které skvěle doplňovali Robin Duchek a Michal Dubský. V útoku se „prali“ Vojta Kotyk, Ondra Taláb a Petr Krupička. Spolehnout se kluci mohli i na brankáře Matyáše Kopeckého (v pěti utkáních dostal pouze 3 branky!). Posledním, kdo se na postupu podílel, byl Jakub Štejfa. Pro mě asi největší překvapení. Kuba byl u všeho -  branky dával a připravoval na ně svým spoluhráčům, pomáhal v obraně, pral se o každý míček… Prostě paráda!

V úterý 27. listopadu nás čeká krajské finále, které pořádá opět ZŠ Strž Dvůr Králové. Vítěz turnaje má pak právo startu v kvalifikaci o republikové finále. Tak uvidíme, bez šancí tahle parta kolem Aleše Kábrta a Ondry Pavlíka určitě není.

Karel Šiling

Vítězné družstvo :-)


Nácvik první pomoci v družině

přidáno: 16. 11. 2018 20:52, autor: Web Master   [ aktualizováno 18. 11. 2018 23:04 ]V pondělí 22. 10. a 5. 11. navštívili školní družinu studenti ze  Střední zdravotnické školy v Trutnově. Děti z druhého a třetího oddělení se zúčastnily přednášky na téma první pomoc. Vyzkoušely si obvazovou techniku, umělé dýchání, srdeční masáž a naučily se dát zraněného do stabilizované polohy. Studentům moc děkujeme za jejich čas a dobré rady!

Jana Romanová
Galerie fotek

https://photos.app.goo.gl/J6Rannrp3MjcYD5U6Logická olympiáda

přidáno: 12. 11. 2018 5:09, autor: Web Master   [ aktualizováno 12. 11. 2018 5:10 ]

2.11.2018 se zúčastnil žák naší školy Vojtěch Kotyk krajského kola Logické olympiády v Hradci Králové.

V kategorií B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ)
se do krajského kola probojovalo 53 žáků
a Vojta Kotyk se umístil na krásném 29. místě.

Moc gratulujeme!!!

 

PROJEKT „Miluji jídlo, neplýtvám!“

přidáno: 5. 11. 2018 4:13, autor: Web Master


V rámci projektového dne měli žáci možnost seznámit se s problematikou dopadů plýtvání potravinami a prezentovat výsledky svého bádání z dané problematiky z předchozích týdnů.

Žáci mimo jiné zjistili odpovědi např. na tyto otázky: Jaké jsou možnosti snížení množství produkovaného odpadu? Která doporučení se týkají potravin? Jak potraviny, které koupíme, sníme nebo naopak nesníme, ovlivňují životní prostředí?

 

Dále byly prezentovány výsledky měření zbytků jídla, které děti vyhodí ve školní jídelně. Dětmi byl sestaven a představen plán, jak tomu zamezit.

 

Děkuji žákům za jejich pomoc při realizaci projektu.

Velké poděkování patří i paním kuchařkám za jejich vstřícný přístup při provedení auditu.

 

 

Mgr. Jana Kroužková

OSLAVY 100. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ČESKOSLOVENSKA

přidáno: 4. 11. 2018 2:28, autor: Web Master   [ aktualizováno 4. 11. 2018 23:57 ]

V posledních říjnových dnech se na všech místech republiky oslavovalo 100. výročí vzniku samostatného Československa. Pozadu nezůstala ani naše škola, a tak jsme se 31. října všichni zúčastnili slavnostního setkání při této velmi významné příležitosti.

Během tohoto dne jsme si s dětmi povídali o vzniku republiky, pouštěli ukázky starých filmů, poslouchali dobové písničky, prohlíželi černobílé fotografie, hledali informace o státních symbolech, četli si příběhy a mnoho dalšího. Protože je dnešní doba velmi moderní, neochudili jsme se ani o záznam unikátního videomappingu, který byl promítán na nově zrekonstruovanou budovu Národního muzea v Praze. Vše, o čem jsme si během hodin povídali, se najednou zhmotnilo a děti užasle hleděly na významné milníky našich dějin v pohybu.

Protože i pro naši školu je toto výročí velmi důležité, zasadili jsme na památku lípu srdčitou, která bude důstojně střežit malou budovu školy. Vybraní žáci přihodili k nově zasazenému stromu symbolickou lopatku hlíny za potlesku svých spolužáků. Celý ceremoniál byl velmi pěkně připravený a důstojný. Děti přišly v národních barvách, žáci druhého stupně měli připravená povídání o státních symbolech, nechyběl proslov pana ředitele a s chutí jsme si poslechli novou píseň vzniklou ke 100. výročí, na které se podílela řada českých umělců – Za 100 let.

Celý den se moc povedl a my doufáme, že nejen naše lípa, ale i naše práce tu za sto let budou vidět.


Galerie fotek
Montessori třída

Video na YouTube
1-10 of 110

Comments