AktualityVýsledky zápisu do 1. tříd

přidáno: 19. 4. 2018 8:15, autor: Web Master   [ aktualizováno 19. 4. 2018 9:02 ]

Vážení rodiče našich budoucích prvňáčků,

zveřejňujeme seznam uchazečů, kteří přišli k zápisu do 1. třídy ZŠ Náchodská a do tříd Montessori školy. Pod registračním číslem, které bylo Vašemu dítěti přiděleno u zápisu, najdete výsledek řízení.


Výsledky přijímacího řízení


Galerie fotek

https://photos.app.goo.gl/5thMDYVd2lnGeHZ12

 Blahopřejeme všem přijatým dětem :-)


Beseda na téma "Sociální sítě"

přidáno: 13. 4. 2018 4:15, autor: Web Master


Po roce nás v 5. A opět navštívila paní Žilková, která s dětmi vedla besedu na téma "Sociální sítě." Protože jsou děti o rok starší, mohla  jim říct další důležité informace. Děti pracovaly pěkně, byly aktivní, zopakovaly si něco z minulého roku a něco víc se zase dozvěděly. Snad je to posune o krok dále. Hodina se nám líbila a paní Žilkové moc a moc děkujeme.

Průběžné pořadí ve sběru

přidáno: 11. 4. 2018 23:33, autor: Web Master   [ aktualizováno 11. 4. 2018 23:48 ]

Upozornění

!!! Ukončen sběr plastových víček !!!Pro výsledky průběžného sběru klikni na obrázek :-)


První přírodovědné setkání škol na zdrávce

přidáno: 8. 4. 2018 12:35, autor: Web Master   [ aktualizováno 8. 4. 2018 13:30 ]

    

I v letošním roce jsme se zapojili do projektu Vyšší odborné a Střední zdravotnické školy v Trutnově na podporu přírodních věd. To opět obnáší zavedení přírodovědného kroužku na naší škole a příležitostné sobotní setkávání zúčastněných základních škol na půdě VOŠ a SZŠ.

Přírodovědný kroužek probíhá vždy v pondělí od 14 hod do 15,30 hod pod vedením našich učitelů přírodovědných předmětů (Mgr. Brožové – chemie, biologie, Mgr. Linhartové – matematika, fyzika).

Naše první bádání na půdě trutnovské zdrávky se odehrálo v sobotu 3. března. Zkoumali jsme jevy v oboru somatologie, fyziky a chemie. Na stanovišti fyziky jsme si vyzkoušeli, jak pracují některé přístroje, a ověřili principy přírodních zákonů.


Fyzikální pokusy - galerie fotek


Také jsme zažili pomocí virtuální reality pohyb v lidském těle, konkrétně v krevních cévách a tělních buňkách. Dokonce jsme zkoušeli lyžovat!


Virtuální realita - galerie fotek


V chemické laboratoři nám pan ředitel Hásek osobně předvedl, co je vodík a co dokáže. Zažili jsme vodíkové plameny a ohlušující rány.


Pokusy s vodíkem - galerie fotek


Nejvíce jsme se těšili na pitvání oka. Oko bylo kravské a my jsme důkladně prozkoumali jeho stavbu. Při pitvě jsme z oka vyjmuli čočku a přesvědčili se, že opravdu umí zvětšovat. Také jsme zjistili, že oční koule má velmi odolné vrstvy tkání, neboť jsme do oka bouchali vší silou, ale oko stále drželo pohromadě. Až usilovné skákání způsobilo, že oční bulva konečně praskla.


Pitva oka - galerie fotek


Při práci nás pořádající škola také pohostila horkým čajem a výbornými koláčky!

Dopolední bádání rychle uteklo a my se již těšíme na další setkání stoupenců přírodních věd!

                                                                                                              Mgr. Brožová a Mgr. Linhartová


Malý bonus :-) Videa z některých pokusů s vodíkem :-)

Video na YouTube


Video na YouTubeVideo na YouTubeDěti dětem aneb naše první divadlo

přidáno: 23. 3. 2018 22:48, autor: Web Master   [ aktualizováno 24. 3. 2018 10:53 ]


Velká doktorská pohádka od spisovatele Karla Čapka je ideálním literárním námětem pro sehrání skvělého divadelního představení. Scénář sepsaný paní asistentkou L. Rosiovou sršel vtipem a laskavým humorem a navázal na krásnou a bohatou češtinu, kterou tak mistrně ovládal náš rodák z východních Čech. Děti s nadšením vyráběly kulisy a rekvizity, pilně pilovaly dialogy a nezapomněly ani na výrobu poutavých plakátů. Den D se kvapem blížil. A je to tu! V pátek, poslední den před prázdninami, hrají poprvé pro opravdové obecenstvo. Naši spolužáci z 1. - 6. tříd se báječně bavili nad skvělými hereckými výkony. Účinkující byli odměněni velkým potleskem a následně proběhla po představení i "fotografiáda". Dětem z 5. B se otevřely další nové obzory, které si mohou rozšířit během základní školní docházky.

Za žáky 5. B Ludmila Rosiová a Petra Endrychová

Galerie fotekVideo z akce

Video na YouTube


Sportovní týden chlapců 6 . - 7. tříd

přidáno: 9. 3. 2018 5:49, autor: Web Master   [ aktualizováno 9. 3. 2018 23:30 ]

První březnový týden byl ve znamení okresních finále v halové kopané a basketbale.

Fotbalisté (Matyáš Schober, Ondra Pavlík, Honza Zahradník, Ondra Taláb, Kuba Štejfa, David Hejna, Vojta Kotyk a Tomáš Flégl) zajížděli v úterý do Hostinného a přivezli si stříbrné medaile. Ve své skupině skončili na druhém postupovém místě, v semifinále pak porazili až po penaltách Gymnázium Hostinné. Finále bylo o první brance, kterou ale dali domácí. Kluci ještě stihli srovnat skóre po hlavičce Matyáše Schobera, pak jsme ale dostali tři laciné branky a bylo po utkání. Za druhé místo se ale rozhodně nemusíme stydět, kluci odehráli hodně povedený turnaj :-)

Ve čtvrtek pak basketbalisté (Matyáš Schober, Ondra Pavlík, Honza Zahradník, Aleš Kábrt, Matyáš Hartman a Vašek Suchánek) hráli svá utkání v tělocvičně ZŠ V Domcích. Štěstíčko jim malinko nepřálo, klukům nepadali koše ani z vyložených střeleckých pozic a tak dvě těsné porážky (o 2 a o 4 body) hodně mrzeli. Přesto je třetí místo na okrese velice pěkným výsledkem :-)

Všem klukům moc gratuluji a DĚKUJI za předvedenou hru a vzornou!!! reprezentaci naší malé, ale krásné školy :-)

 Karel Šiling

Galerie fotek

Lyžák

přidáno: 8. 3. 2018 5:55, autor: Web Master   [ aktualizováno 18. 3. 2018 23:34 ]

Ve dnech 25. 2. – 2. 3. jsme se vypravili na lyžařský kurz. Našim útočištěm se stal hotel Krakonoš na Benecku. Je to kouzelné místo k tomuto účelu jako stvořené, protože vyžití si na místních sjezdovkách najde jak začátečník, tak i zdatný lyžař. Vybrali jsme si nejmrazivější týden z celé zimy, ale to nám na náladě ani odhodlání neubralo. Naštěstí nám vládce hor Krakonoš připravil po celý pobyt slunnou oblohu a bezvětří. Když jsme se poprvé postavili na lyže, vybaveni několika vrstvami oblečení i ochranného krému, až jsme se divili, jak brzy jsme se na kopci zahřáli. Pod vedením našich učitelů jsme se den ode dne zdokonalovali v lyžařských dovednostech. Mnozí z nás stáli na lyžích poprvé a o to víc nás naše velké pokroky těšily. Ve středu nás čekala průprava a výlet na běžkách. Poznali jsme tak tento malebný kout Krkonoš a zkusili si, jaký pocit je svištět bílou stopou. Na hotelu se o nás hezky starali a výborně nám vařili, takže jsme vždy po výkonu rychle nabrali síly na další aktivity. Dny plynuly neuvěřitelnou rychlostí jako vždy, když člověk dělá něco, co ho baví. Najednou tu bylo slavnostní zakončení a odjezd. Domů jsme se vraceli spokojení, příjemně unavení a plní zážitků. Většina z nás bude v tomto oblíbeném sportu určitě pokračovat, zdokonalovat se a hlavně se u něj aktivně bavit :-)

Třída 7.A


Galerie fotek

https://photos.google.com/u/1/album/AF1QipPFGIk5pyB5FMH6b0VuHUIvZm1x_NXjW4Mlr2aS

Zlato a stříbro z Krkonošského poháru

přidáno: 26. 2. 2018 22:57, autor: Web Master   [ aktualizováno 26. 2. 2018 23:02 ]

Skvělý turnaj mají za sebou kluci z 6. - 9. tříd :-) V hale Základní školy Rudolfa Frimla vybojovali 15. února první a druhé místo ve florbalovém turnaji. Navíc byl Aleš Kábrt vyhlášen nejlepším hráčem turnaje v mladších žácích a Marek Kuhn nejlepším brankářem v kategorii starších žáků.

Kluci, obrovská gratulace nejen za medaile, ale i za vzorné vystupování během celého turnaje!!!!

                                              Karel Šiling


Galerie fotek


Ohlédnutí za hokejem

přidáno: 21. 2. 2018 3:19, autor: Web Master   [ aktualizováno 21. 2. 2018 3:27 ]


V pátek 26. ledna 2018 jsme se vydali opět po roce na hokejovou extraligu do Pardubic. Tesla letos bojuje o play off, tak jsme byli zvědaví, jak si hoši povedou. Soupeřem jim byl BK Mladá Boleslav. Byl to boj do poslední minuty, ale s vítězným koncem pro domácí. Všichni jsme si výlet užili, zejména ti nejmladší. Pro ně bylo určitě zážitkem nejen samotné utkání v naplněné sportovní hale, ale také možnost plácnout si po utkání s domácími hráči. Některým se dokonce podařilo sehnat i jejich podpisy J  Tak zase za rok v Pardubicích !!!!!


Karel Šiling


Tříkrálová sbírka

přidáno: 16. 2. 2018 4:35, autor: Web Master   [ aktualizováno 16. 2. 2018 4:36 ]

I letos se žáci naší školy účastnili celostátní Tříkrálové sbírky. Tři králové, resp. dvě královny a jeden král vyrazili 11. ledna do ulic města Trutnova.
Mnoho obyvatel Poříčí přispělo dětem do kasičky. Za hezké zpívání a přáni dostaly i sladkosti a domů šly s plnými košíčky. Určitě i s dobrým pocitem, že pomohly potřebným. V dnešní době se tato ctnost moc nepěstuje, jsme moc rádi, že naše děti s úsměvem a radostí pomáhaly. Věděly, na co budou finanční prostředky použity. Trutnovská charita z vybrané částky, která byla letos rekordní, hradí osobní asistenční službu a také půjčování zdravotních pomůcek. V naší kasičce bylo bezmála 3 000,- Kč. Tímto děkujeme všem, kteří přispěli.

Kašpar, Melichar, Baltazar z 5.B a asistentka Ludmila Rosiová.


Galerie fotek1-10 of 63

Comments