AktualitySběr kaštanů

přidáno: 12. 10. 2018 13:45, autor: Web MasterSběr kaštanů prodlužujeme o další týden !!!

Uzávěrka sběru kaštanů - pátek 19. října 2018 !!!

Nejlepší třídy ve sběru a nejlepší sběrači budou odměněni !!!


„Adapťák“ 7. B

přidáno: 12. 10. 2018 13:23, autor: Web Master

Díky pedagogické poradně jsme mohli celá třída odjet v termínu 1. - 2. 10. na hory! Protože jsme měli celý pobyt zdarma, mohli vyrazit opravdu všichni a to bylo moc fajn. V pondělí 1. října jsme se sešli před školou a plni očekávání jsme nastoupili do autobusu směr Pec pod Sněžkou. Zde nás už čekala chata Viktorka, která se pro nás na dva dny stala útočištěm. Naším úkolem bylo, abychom se jako třída po prázdninách zase stmelili, popovídali si, zavýletovali si po horách a zase k sobě našli cestu. Všem se nám na horách moc líbilo, zrelaxovali jsme se, za sluníčka jsme zvládli výlet na Kolínskou Boudu, když začalo pršet a chumelit, hráli jsme deskové hry, na Viktorce se o nás dobře starali a úžasně vařili. Máme na co vzpomínat! Za tuto možnost PPP moc děkujeme!

Tereza Koubová, Petra Hofer


Galerie fotek


Podzimní sběr papíru

přidáno: 9. 10. 2018 14:48, autor: Web Master   [ aktualizováno 9. 10. 2018 14:50 ]


V pondělí – čtvrtek, 22. – 25. 10. 2018

proběhne sběr starého papíru a kartonu.


Sběr je možno nosit před malou budovou 1. stupně,

od 7:00 - 8:00 hod a od 14:00 do 16:00 hod.


Bude zde služba, která od Vás sběr převezme.


Prosíme roztřídit zvlášť papír a karton.

Děkujeme!

Běžci postoupili do kraje!!!

přidáno: 9. 10. 2018 14:29, autor: Web Master

V úterý 2. října se na Paradráze v Trutnově konalo okresní kolo v přespolním běhu. Naše škola měla zastoupení v III. kategorii dívek a chlapců, obě kategorie běžely 1 500 m. Jak na tom naši žáci jsou a kdo by nás mohl reprezentovat ukázalo učitelům jedno zářijové páteční dopolední sportování na atletickém stadionu v Trutnově. Do konečné nominace chlapců se vešli Aleš Kábrt, Ondra Taláb, Matyáš Kopecký, Robin Duchek, Honza Zahradník, Ondra Pavlík, Nicolas Volf a Michal Dubský. Závodů se nakonec nezúčastnil Ondra Pavlík, který byl nominován do krajského výběru fotbalistů a plnil si tak svoje povinnosti na Mezikrajských výběrech v Havlíčkově Brodě. I bez něho dokázali kluci něco fantastického, protože svoji kategorii vyhráli a postoupili tak do krajského kola. To se koná v úterý 9. října v lesoparku v Jičíně. Družstvo dívek startovalo ve složení Nikola Novotná, Andrejka Klozová, Štěpánka Škopová, Valérie a Melanie Stojkovičovy, Kája Lhotová a Daniela Vejrychová. Holky makaly a odměnou jim bylo velice pěkné 7. místo.

Všem žákům děkuji za skvělou reprezentaci naší školy a klukům přeji, aby jim to v Jičíně běhalo 😊

Karel Šiling


Galerie fotek

https://photos.app.goo.gl/6BR8gDEPJJFg5zQq9

Dravci ve škole

přidáno: 3. 10. 2018 4:16, autor: Web Master   [ aktualizováno 3. 10. 2018 4:20 ]

Ve čtvrtek 27. 9. navštívili naši školu dravci. Sokolník, který nám dravce do školy přivezl ukázat, nám vyprávěl o historii sokolnictví, biologické ochraně letišť a také o užitečnosti těchto nádherných ptáků v přírodě. Děti mohly vidět např. sovu pálenou, orla skalního, poštolku, sýčka, kulíška a další vzácné druhy. Kromě ptáků přišli naši školu navštívit i dva lovečtí psi, kteří byli velmi přátelští a s dětmi se hned spřátelili! Všechna zvířata si mohly děti pohladit, což byl pro všechny velký zážitek.

Za celý program děkujeme!


Galerie fotek


Dětský maraton aneb World Marathon Challenge 2018

přidáno: 24. 9. 2018 10:13, autor: Web Master   [ aktualizováno 25. 9. 2018 1:54 ]

Ve čtvrtek 20. září se uskutečnila dlouho připravovaná sportovní akce – WORLD MARATHON CHALLENGE 2018. Jednalo se o lehkoatletický závod třicetičlenných družstev z trutnovských škol. I naši školu reprezentovalo 15 dívek a 15 chlapců 4. – 8. ročníku, kdy každý závodník absolvoval štafetovým způsobem 200 m dlouhý úsek, avšak vzhledem k celkové délce 42,196 km ho každý absolvoval celkem sedmkrát.

Náš tým si vedl velmi dobře a prakticky po celý závod bojoval o první místo. Nakonec jsme se umístili na krásném druhém místě v čase 2:08:44, tj. pouhých 24 sekund za vítězem.

Každá škola si měla vybrat osobnost, která je s ní nějak spojena. Naši školu zastupoval pan Jan Hornych, který na škole více než 40 let učil. Touto cestou mu také děkujeme, že nás vydržel po celou dobu závodu mohutně povzbuzovat.

Naši reprezentanti se ukázali jako velmi dobrý kolektiv, který si navzájem fandil, podporoval se, pomáhal si a prezentoval se také nejtechničtějšími štafetovými předávkami …

Celá akce byla velmi povedená a všichni naši žáci kromě medailí dostávají i velkou pochvalu za vzornou reprezentaci školy a také „maxi“ jedničku z tělesné výchovy.


SPORTU ZDAR!

                                                                                                                                                    

Mgr. Zdeněk Švarc

člen stříbrné štafety
na prvním úseku


Galerie fotek


 

1. školní den

přidáno: 24. 9. 2018 5:15, autor: Web Master


Galerie fotek z nádvoří školy


Galerie fotek
1. ročník + Montessori třída


Výlet na Sněžku

přidáno: 19. 9. 2018 5:03, autor: Web Master

Září – zpátky do lavic. To ale úplně neplatí pro žáky třetích tříd. Využíváme nádherného počasí a vydáváme se do našich nejvyšších hor – Krkonoš. Cesta autobusem do Pece pod Sněžkou netrvá příliš dlouho, takže než se stačíme rozkoukat, už si to šlapeme směrem k lanovce. Náš cíl je jasný – Sněžka. Necháváme se unášet krásnou a nezkaženou přírodou, kterou sledujeme z ptačí perspektivy. Nahoře nám lehce pročesává vlasy svěží vítr. Musíme se posilnit na zpáteční cestu, kterou už budeme zdolávat po svých. Prohlédneme si poštovnu, kapličku, pokocháme se výhledy na Polsko a Čechy a opatrně scházíme Obřím dolem do Pece. Kamenná cesta nás bezpečně dovedla zpátky k autobusu. Po cestě jsme si sdělovali, co všechno jsme dnes zažili, o čem budeme vyprávět i doma. A že toho bylo. Už se moc těšíme na další dobrodružství.

P. Endrychová, J. Romanová a žáci třetích tříd


Galerie fotek

https://photos.app.goo.gl/igJcZeNmtf2CGLL49

"Divadlo jednoho herce"

přidáno: 17. 9. 2018 22:54, autor: Web Master

V pátek 7. 9. proběhlo první letošní představení pro žáky 5. - 9. tříd. Po roce k nám přijelo „Divadlo jednoho herce“, tentokrát s představením věnovaným stému výročí založení Československé republiky. Žáci byli originálním a vtipným způsobem provedeni tímto historickým obdobím. Ti mladší si odnesli spoustu zajímavých informaci, které jim jistě v paměti už zůstanou, a ti starší si rádi tímto způsobem zopakovali své vědomosti. Těšíme se, co si pro nás naše oblíbené divadlo připraví příští rok.

Galerie fotek

Školní projekt "Mléko do škol" a "Ovoce a zelenina do škol" - Anketa pro rodiče

přidáno: 14. 9. 2018 2:54, autor: Web Master   [ aktualizováno 14. 9. 2018 3:12 ]


Naše škola je účastníkem projektu "Mléko do škol" a "Ovoce a zelenina do škol".

Cílem projektu Mléko do škol je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby mléka a mléčných výrobků.

Cílem projektu Ovoce a zelenina do škol je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny.

Tyto projekty jsou určeny žákům základních škol,

včetně přípravných tříd základních škol nebo přípravného stupně základních škol speciálních.

V rámci projektu je pro rodiče připraven krátký dotazník.

Dotazník je anonymní a je přístupný na adrese:

www.szif.cz – Zpravodajství – Dotazníková šetření – Dotazník pro rodiče - Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol.

Je možno ho vyplňovat do 31. 10. 2018.

Děkujeme!
1-10 of 93

Comments