Školní výlet třídy 7.A

přidáno: 7. 6. 2018 22:47, autor: Web Master   [ aktualizováno 7. 6. 2018 23:55 ]

Letošní školní výlet třídy 7. A se nesl ve znamení dobrodružství a nevšedních zážitků. Vyrazili jsme do vodáckého tábořiště Cakle nedaleko Ústí nad Orlicí. Po příjezdu jsme postavili stany a běželi se osvěžit do řeky. Sluníčko hřálo a my si užívali pohodičku u vody. Potom přišly na řadu kánoe. Dlouho jsme se takhle nenasmáli jako u zkoušky plavby na těchto lodích. Jednomu plavidlu se dokonce podařilo na téměř stojaté vodě převrhnout. Už se těšíme na příští rok, kdy nás čeká pravý vodácký kurz. Dalším bodem programu byla zkouška odvahy v podobě místní horolezecké stěny. Našlo se mnoho odvážlivců, kteří si příležitost vyzkoušet si tento sport pod vedením zkušeného instruktora nenechali ujít. Patří jim velká poklona za odvahu a mnohdy překonání sama sebe. Posilnění večeří jsme do setmění hráli míčové hry na beachvolejbalovém hřišti. Potom už nás učitelé zahnali do stanů. Po náročném dni plném aktivit se většině z nás kupodivu spát nechtělo a užívali jsme si atmosféru spaní ve stanu naplno.Druhý den jsme po snídani sbalili naše příbytky a vydali se na vlak. Domů jsme se vraceli unavení, ale spokojení.

Zdravé vaření - dívky 7A a 8A

přidáno: 7. 6. 2018 4:07, autor: Web Master

Tentokrát dívky připravovaly zdravé saláty a to ze zeleniny vypěstované ve školním skleníku :-)

Tělesná výchova v 9A - Baseball poprvé :-)

přidáno: 7. 6. 2018 2:03, autor: Web Master

Dětský den

přidáno: 6. 6. 2018 23:55, autor: Web Master   [ aktualizováno 6. 6. 2018 23:58 ]

Stezka korunami stromů

přidáno: 6. 6. 2018 23:23, autor: Web Master   [ aktualizováno 7. 6. 2018 4:58 ]

Děkujeme všem, kteří se po celý školní rok chovali ekologicky, sbírali starý papír, baterie, plechovky a kaštany. Pro 46 nejlepších sběračů jsme připravili 31. května za odměnu výlet. Tentokrát žáci navštívili "Stezku korunami stromů" v Janských Lázních. Výlet se vydařil, k čemuž přispělo i krásné slunečné počasí.

Pracovní činnosti - vaření dívek 7A a 8A

přidáno: 6. 6. 2018 2:13, autor: Web Master   [ aktualizováno 6. 6. 2018 23:18 ]

Galerie fotek

Příměstský tábor s medvědem :-)

přidáno: 28. 5. 2018 3:04, autor: Web Master

Poslední volná místa na příměstský tábor s medvědem, který pořádá naše škola (ZŠ Náchodská 18). Tábor je vhodný pro družinové děti 1. - 3. třída. Kapacita je 25 žáků. Podmínkou zapsání je odevzdání vyplněné přihlášky a uhrazení celého poplatku.

Datum konání: 2. - 4. 7. 2018, vždy od 8:00 do 16:00 hod.

Cena: 650,- Kč (3 výlety včetně vstupů a dopravy, strava vlastní)

V případě zájmu, pošlete prosím 650,- Kč na č.ú.: 7827820287/0100 (do poznámek prosíme uvést "příjmení žáka - tábor") a závaznou přihlášku odevzdejte třídní učitelce

Den Země

přidáno: 9. 5. 2018 23:04, autor: Web Master   [ aktualizováno 9. 5. 2018 23:19 ]

Den Země každoročně připadá na 22. duben. My jsme ho ale oslavili už ve čtvrtek 19. dubna, kdy se děti ze všech tříd zapojily během 3. až 6. vyučovací hodiny do zkrášlování a zdokonalování prostředí nejen kolem naší školy, ale i uvnitř. Všichni se postupně neohroženě chopili motyk, hrábí, košťat a podobně a po zimě dávali do pořádku okolí naší školy. Siláci z vyšších ročníků vyklízeli půdu a likvidovali starý nábytek a harampádí, které se na půdě hromadilo dlouhá léta. Úklidem a péčí o přírodu ve školním areálu jsme se zapojili do akcí, které jsou věnovány oslavám Dne Země a rozvoji ekologické výchovy. Všem dětem moc děkujeme za jejich práci!

Brigáda mezi slony

přidáno: 9. 5. 2018 23:02, autor: Web Master   [ aktualizováno 9. 5. 2018 23:18 ]

Den Země letos žáci z přístavby oslavili prací v ZOO. Brigádníci z 4.A, 5.A a 5.B  vyrazili do Dvora Králové nad Labem. V ZOO pro nás měli již připravenou práci, čistili jsme cesty a hrabali suché listí. Všechny děti pracovaly s chutí, odvedli jsme velký kus práce. Páťáky neodradil ani déšť. Odměnou byla nejen prohlídka se zajímavým výkladem, ale i volná vstupenka pro každého. Volný čas děti využily podle svého, každý si šel prohlédnout to, co ho nejvíce zajímalo. Nakoupili jsme suvenýry a snad zase za rok přijedeme.

Petra Endrychová, Šárka Gregorová, Šárka Nývltová, Ludmila Rosiová.

Krajské kolo "Astronomické olympiády"

přidáno: 3. 5. 2018 3:03, autor: Web Master

Astronomická olympiáda je určena zájemcům o přírodní vědy, o astronomii, o soutěžení, všem s chutí poměřit si svoje znalosti. Mladším řešitelům Astronomická olympiáda nabízí netradiční pojetí přírodovědné soutěže možností používat libovolné pomůcky ve školním kole a praktickými úlohami v druhém kole. Cílem olympiády je napomáhat vyhledávání talentovaných žáků a systematicky podporovat a rozvíjet jejich odborný růst.

Letošního 15. ročníku se zúčastnila i naše škola. Krajské kolo se v 15. ročníku (2017/2018) skládalo z následujících částí:

• online přehledový test
  • pozorovací a/nebo praktická úloha
  • teoretické úlohy korespondenční části
  • prezenční část

Nejúspěšnějším řešitelem naší školy byl Vojtěch Kotyk ze třídy 6. A (10. místo). Bohužel se nemohl zúčastnit z rodinných důvodů závěrečné prezenční části druhého kola, jinak by umístění bylo určitě o pár pozic lepší :-)

Všem zúčastněným gratulujeme !!! A těšíme se na nový ročník :-)

Mgr. Alice Linhartová