Úvodní stránka‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

Dvojnásobný úspěch florbalistů!!!

přidáno: 30. 10. 2017 15:56, autor: Web Master

18. a 20. října proběhlo na ZŠ Rudolfa Frimla okrskové kolo ve florbale chlapců 6. – 9. tříd. A pro naše kluky dopadlo skvěle – obě družstva si vybojovala postup do okresního finále!!!!

Mladší kluci odjížděli na turnaj s vědomím toho, že jim nepomůžou Ondra Pavlík a Matyáš Schober. Ondra odjel s MFK Trutnov na fotbalový Ondrášovka Cup do Hradce Králové a Matyáš zůstal doma kvůli problémům s chováním. I bez nich si ale kluci počínali výborně. Honza Zahradník doslova zaspal začátek našeho prvního utkání. Že opravdu hrajeme, zjistil až za stavu 1:0 pro pořádající školu. Pak se k nám ale přidal a byl hodně vidět. Úvodní porážce 0:3 sice nezabránil, ale pomohl klukům ke spanilé jízdě až do finále!!!! Zde jsme se opět setkali s domácími borci a opět jsme na ně nestačili. Nutno ale dodat, že pořádající škola Rudolfa Frimla sestavila opravdu hodně silný tým, který nejenže válcoval všechny soupeře na okrsku, ale je největším favoritem i pro okresní finále!!! Druhé místo je pro nás překvapením, ale o to více se z něho radujeme!!!

Starší odehráli svůj turnaj v pátek 20. října. Očekával jsem tuhé boje a doufal, že se vejdeme mezi trojici postupujících do okresního finále. A obojí se splnilo😊 Po úvodní bitvě s Mládežnickou (2:1) jsme sice hladce přejeli Gymnázium Trutnov a následně i Pilníkov (3:0), ale pak jsme si užili opravdové nervy V semifinále jsme nastoupili proti klukům z Rudolfa Frimla a ti se za neuvěřitelného povzbuzování svých spolužáků vybičovali k fantastickému výkonu. Náš výkon nebyl optimální, dělali jsme zbytečné chyby a soupeř je trestal. Nakonec utkání skončilo 4:4 a na řadu přišly samostatné nájezdy. Honza Černík s Petrem Vaňkem ty svoje proměnili, a když Marek Kuhn lapil domácím dva nájezdy, mohli jsme slavit nejen postup do finále, ale zároveň i do okresního kola!!!! Ve finále nás čekal náš „starý známý“ z úvodního utkání a opět to byl boj! Nikdo nechtěl prohrát, my jsme byli techničtější, kluci z Mládežnické zase bojovnější. A tak utkání skončilo jako naše semifinále, tudíž nerozhodně. A nájezdy? Když máte v mužstvu nejlepšího hráče (Honza Černík) a nejlepšího brankáře (Marek Kuhn) turnaje a k tomu šikovné ručičky Petra Vaňka, tak z toho nemůže být nic jiného než vítězství!!!!!!

Všem klukům moc gratuluji a děkuji za skvělou reprezentaci školy. Doufejme, že na okresní finále budeme v té nejsilnější možné sestavě, že se nám vyhnou nemoci a hlavně že kluci o turnaj ve Dvoře Králové nepřijdou kvůli svým kázeňským problémům.

Karel Šiling

Galerie fotek