Úvodní stránka‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

Jak jsme šli zase v sobotu do školy…a rádi!

přidáno: 23. 10. 2018 15:17, autor: Web Master   [ aktualizováno 23. 10. 2018 15:52 ]

S nový školním rokem u nás začal pracovat přírodovědný kroužek, kde se žáci seznamují formou experimentů s fyzikou, biologií a chemií nebo se učí, jak být dobrým zdravotníkem nebo se jen tak snaží přijít přirozeným věcem na kloub.

Kroužek spolupracuje se SZŠ a VOŠZ v Trutnově, která je jeho garantem a v rámci projektu je pro členy zdarma. Zdrávka tak jednou za čas připraví pro děti sobotní přírodovědné dopoledne a na jedno takové nás pak pozvala.

Bylo 6. října a v 9,00 hod nám zdrávka otevřela svou budovu. Na chvíli jsme se stali mikrobiology, zabývali jsme se bakteriemi a plísněmi, které jsme též mikroskopovali, a založili jsme si na krevní agary zahrádky těchto mikroorganismů z vlastních otisků. V chemické laboratoři jsme si hráli s tekutým dusíkem a ochutnali jsme dusíkem upravené piškoty či jablko. Ve školním arboretu jsme si prohlédli sbírku nevšedních rostlin (např. jinan dvoulaločný) a hlavně založené včelí úly. Po živé ukázce jsme se o včelách dozvěděli ještě mnoho zajímavého a přirozeně uhynulé včelky jsme nakonec preparovali na části a pořádně prozkoumali pod stereolupou či mikroskopem. Také nás na zdrávce tradičně pohostili výbornou svačinkou, po které se jen zaprášilo!

Už se těšíme na další setkání!!!

B. Brožová, A. Linhartová

Galerie fotek