Úvodní stránka‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

Kluci si doběhli pro bronz

přidáno: 24. 10. 2018 5:43, autor: Web Master

V jičínském lesoparku Čeřovka se konalo 9. října krajské finále v přespolním běhu. Naši kluci si vybojovali právo startu díky vítězství v okresním kole. Do Jičína jsme odjížděli plni očekávání. Naběháno jsme měli, v našich silách bylo umístit se mezi prvními pěti školami 😊

Na start se v kategorii III. postavilo celkem 60 závodníků z deseti krajských škol. Na chlapce čekaly celkem 3 okruhy dlouhé 750 metrů, převážně na úzkých lesních cestách, na kterých bylo jen málo místa k předbíhání. Proto byl velice důležitý start závodu. A ten se klukům moc nepovedl Aleš Kábrt jako jediný zareagoval na pokyn startéra a do první zatáčky vbíhal na první pozici. Ostatní se bohužel seřadili až na úplném konci startovního pole. Terén byl velice náročný, všechny závodníky stál dost sil. Kluci bojovali, moc chtěli uspět. Aleš se po všechny okruhy pohyboval v čelní skupince a nakonec skončil třetí. Ostatní se drželi pohromadě, pomalu se posouvali dopředu a nakonec doběhli kolem 15. místa. V celkovém pořadí to v součtu všech závodníků „stačilo“ na výborné třetí místo v soutěži škol!!!!

Pro tento obrovský úspěch si doběhli Aleš Kábrt, Ondra Taláb, Matyáš Kopecký, Nicolas Volf, Ondra Pavlík a Honza Zahradník.

Kluci, obrovská gratulace!!!!!!

Karel Šiling


Galerie fotek


Comments