Úvodní stránka‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

Krajské kolo "Astronomické olympiády"

přidáno: 3. 5. 2018 3:03, autor: Web Master

Astronomická olympiáda je určena zájemcům o přírodní vědy, o astronomii, o soutěžení, všem s chutí poměřit si svoje znalosti. Mladším řešitelům Astronomická olympiáda nabízí netradiční pojetí přírodovědné soutěže možností používat libovolné pomůcky ve školním kole a praktickými úlohami v druhém kole. Cílem olympiády je napomáhat vyhledávání talentovaných žáků a systematicky podporovat a rozvíjet jejich odborný růst.

Letošního 15. ročníku se zúčastnila i naše škola. Krajské kolo se v 15. ročníku (2017/2018) skládalo z následujících částí:

• online přehledový test
  • pozorovací a/nebo praktická úloha
  • teoretické úlohy korespondenční části
  • prezenční část

Nejúspěšnějším řešitelem naší školy byl Vojtěch Kotyk ze třídy 6. A (10. místo). Bohužel se nemohl zúčastnit z rodinných důvodů závěrečné prezenční části druhého kola, jinak by umístění bylo určitě o pár pozic lepší :-)

Všem zúčastněným gratulujeme !!! A těšíme se na nový ročník :-)

Mgr. Alice Linhartová