Úvodní stránka‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

OSLAVY 100. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ČESKOSLOVENSKA

přidáno: 4. 11. 2018 2:28, autor: Web Master   [ aktualizováno 4. 11. 2018 23:57 ]

V posledních říjnových dnech se na všech místech republiky oslavovalo 100. výročí vzniku samostatného Československa. Pozadu nezůstala ani naše škola, a tak jsme se 31. října všichni zúčastnili slavnostního setkání při této velmi významné příležitosti.

Během tohoto dne jsme si s dětmi povídali o vzniku republiky, pouštěli ukázky starých filmů, poslouchali dobové písničky, prohlíželi černobílé fotografie, hledali informace o státních symbolech, četli si příběhy a mnoho dalšího. Protože je dnešní doba velmi moderní, neochudili jsme se ani o záznam unikátního videomappingu, který byl promítán na nově zrekonstruovanou budovu Národního muzea v Praze. Vše, o čem jsme si během hodin povídali, se najednou zhmotnilo a děti užasle hleděly na významné milníky našich dějin v pohybu.

Protože i pro naši školu je toto výročí velmi důležité, zasadili jsme na památku lípu srdčitou, která bude důstojně střežit malou budovu školy. Vybraní žáci přihodili k nově zasazenému stromu symbolickou lopatku hlíny za potlesku svých spolužáků. Celý ceremoniál byl velmi pěkně připravený a důstojný. Děti přišly v národních barvách, žáci druhého stupně měli připravená povídání o státních symbolech, nechyběl proslov pana ředitele a s chutí jsme si poslechli novou píseň vzniklou ke 100. výročí, na které se podílela řada českých umělců – Za 100 let.

Celý den se moc povedl a my doufáme, že nejen naše lípa, ale i naše práce tu za sto let budou vidět.


Galerie fotek
Montessori třída

Video na YouTube
Comments