Úvodní stránka‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

Projektový den na téma "Lidské tělo"

přidáno: 5. 2. 2018 6:20, autor: Web Master   [ aktualizováno 5. 2. 2018 6:29 ]
Ve čtvrtek 1.2.2018 se konal na naší škole projektový den na téma „Lidské tělo“.

Děti sice přišly do školy bez aktovek, ale to neznamená, že je ve škole čekal odpočinek a lenošení. Opak je pravdou – učili jsme se celý den pilně a svědomitě, ale jinak než obvykle. Všechna naše práce byla zaměřena na poznávání lidského těla. Zkoumali jsme, jaké máme v těle vnitřní orgány a k čemu slouží, jak vypadá lidská kostra, sestavili jsme si zdravý jídelníček, poučili jsme se, jak předcházet nemocem a úrazům a co dělat v situacích ohrožení.

Některé třídy navštívily stanici záchranné služby v Trutnově a se studentkami a studenty VOŠZ a SZŠ Trutnov zkoumaly lidské tělo.

Velký úspěch na druhém stupni měla soutěž „Hádej, kdo jsem,“ ve které jsme se snažili poznat spolužáky i učitele na miminkovských fotografiích.

Zajímavým byl i preventivní program „Používám mozek“ (motto pořadu – Jak se naučit na písemku na jedničku). Program nám odpověděl na otázky, jak se správně učit a jak se o svůj mozek starat. Velmi sympatický a energický pan učitel s sebou přinesl velký model mozku se světelnými prvky, který navozoval atmosféru, jež nás všechny udržela v neustálé pozornosti. Povídali jsme si také o tom, jak vzniká strach a jak se mu můžeme bránit. Pro žáky, kteří se do pořadu aktivně zapojovali, byly nachystány za odměnu placky s výstižným nápisem „Používám mozek". Vše proběhlo hravou, zábavnou a názornou formou. Kromě závažných témat prevence si děti zopakovaly jednoduché principy fyziky a dalších přírodních věd.

Projektový den byl prima, pěkně jsme si ho užili!

Velké poděkování patří stanici záchranné služby Trutnov a také studentům a studentkám VOŠZ a SZŠ Trutnov, kteří se našim žákům po celý den věnovali.

Ohlédnutí žáků 8.A za projektovým dnem Lidské tělo:

„Dnes to tu bylo fajn. Připomněla jsem si a naučila nové věci. Nejvíce se mi líbilo poznávání fotek.“

„Na každém stanovišti bylo něco jiného. Něco jsme se přiučili, poznali jsme, jak kdo vypadal jako malý a zjistili jsme nějaké světové rekordy.“

„Dnes se mi tu líbilo, protože jsem se něco dozvěděla, zasoutěžila si, pobavila se i zasmála. Rychle to uteklo.“

„Dnešní den byl celkem fajn. Nejvíce mě bavilo poznávání učitelů a spolužáků z fotek. Program o mozku byl vtipný, poučný a bylo vidět, že pán ví, o čem mluví. Mě se dnešek líbil!“

„Naučili jsme se plno nových věcí o lidském těle (jak pomoci člověku, jak funguje mozek, jak se o své tělo starat). Také jsme měli různé soutěže.“

„Něco mě nudilo – pomoc v bezvědomí a zdravý jídelníček, ale bylo to i zajímavější. Povídali jsme si o světových rekordech a dělali zábavné zátěžové testy. Viděli jsme videa o zvláštních nemocech a testovali svoje smysly. Nejlepší byl vzdělávací pořad o mozku. Dnešek byl zajímavý i poučný.“

„Nejlepší bylo představení na konci, kdy pán vyprávěl o smyslech a mozku. Vyprávěl to zábavně a bavilo mě to. Odnesl jsem si z toho, jak se lépe učit.“

Galerie fotek z této akce