Úvodní stránka‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

První přírodovědné setkání škol na zdrávce

přidáno: 8. 4. 2018 12:35, autor: Web Master   [ aktualizováno 8. 4. 2018 13:30 ]

    

I v letošním roce jsme se zapojili do projektu Vyšší odborné a Střední zdravotnické školy v Trutnově na podporu přírodních věd. To opět obnáší zavedení přírodovědného kroužku na naší škole a příležitostné sobotní setkávání zúčastněných základních škol na půdě VOŠ a SZŠ.

Přírodovědný kroužek probíhá vždy v pondělí od 14 hod do 15,30 hod pod vedením našich učitelů přírodovědných předmětů (Mgr. Brožové – chemie, biologie, Mgr. Linhartové – matematika, fyzika).

Naše první bádání na půdě trutnovské zdrávky se odehrálo v sobotu 3. března. Zkoumali jsme jevy v oboru somatologie, fyziky a chemie. Na stanovišti fyziky jsme si vyzkoušeli, jak pracují některé přístroje, a ověřili principy přírodních zákonů.


Fyzikální pokusy - galerie fotek


Také jsme zažili pomocí virtuální reality pohyb v lidském těle, konkrétně v krevních cévách a tělních buňkách. Dokonce jsme zkoušeli lyžovat!


Virtuální realita - galerie fotek


V chemické laboratoři nám pan ředitel Hásek osobně předvedl, co je vodík a co dokáže. Zažili jsme vodíkové plameny a ohlušující rány.


Pokusy s vodíkem - galerie fotek


Nejvíce jsme se těšili na pitvání oka. Oko bylo kravské a my jsme důkladně prozkoumali jeho stavbu. Při pitvě jsme z oka vyjmuli čočku a přesvědčili se, že opravdu umí zvětšovat. Také jsme zjistili, že oční koule má velmi odolné vrstvy tkání, neboť jsme do oka bouchali vší silou, ale oko stále drželo pohromadě. Až usilovné skákání způsobilo, že oční bulva konečně praskla.


Pitva oka - galerie fotek


Při práci nás pořádající škola také pohostila horkým čajem a výbornými koláčky!

Dopolední bádání rychle uteklo a my se již těšíme na další setkání stoupenců přírodních věd!

                                                                                                              Mgr. Brožová a Mgr. Linhartová


Malý bonus :-) Videa z některých pokusů s vodíkem :-)

Video na YouTube


Video na YouTubeVideo na YouTubeComments