Úvodní stránka‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

Volba povolání

přidáno: 5. 11. 2017 12:08, autor: Web Master   [ aktualizováno 6. 11. 2017 3:35 ]

Naši deváťáci se budou muset co nevidět rozhodnout, kam nasměrují své další profesní kroky. Aby se jim alespoň trochu lépe vybíralo a rozhodovalo, absolvovali již v říjnu se svým třídním učitelem exkurzi do významných místních firem Tyco Electronics EC Trutnov s.r.o. a ZPA Smart Energy a.s.  Následně v Uffu navštívili Prezentaci středních škol, kterou již tradičně pořádá Krajská hospodářská komora.

Tento týden jsme pak pro vycházející žáky připravili návštěvu trutnovského Úřadu práce. Paní Peterová, pracovnice úřadu, seznámila naše žáky s tím, v čem práce tohoto úřadu spočívá, poskytla jim základní informace o trhu práce a poradila, kde mají čerpat informace, aby se svým rozhodnutím byli pokud možno spokojeni. Všichni pak obdrželi Atlasy školství Královéhradeckého kraje a zájemci také užitečné internetové adresy. Dvě webové stránky, obsahující mimo jiné i bezplatné testy zájmů a dovedností, si mohli naši deváťáci vyzkoušet hned ve škole při páteční hodině psaní na klávesnici.

Všem žákům přejeme, aby měli při rozhodování o své budoucnosti šťastnou ruku.

I. Šílová

Galerie fotek