Úvodní stránka‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

Zemědělství žije - projektový den

přidáno: 11. 12. 2017 23:50, autor: Web Master   [ aktualizováno 12. 12. 2017 0:47 ]

Žáci 3. – 5. třídy se ve čtvrtek 7. 12. zapojili do projektu Zemědělství žije.

Pro děti byl připraven pestrý program. První část byla teoretická. Děti si poslechly mnoho informací nejen o počátcích zemědělství, ale hlavně o dnešní úrovni v tomto oboru. Fotografie mnoha zemědělských strojů zpestřily výklad.

Ve druhé části programu si žáci na několika stanovištích ověřili své znalosti o zemědělských plodinách, hospodářských zvířatech a původu našich potravin.  Naše děti mají blízko k přírodě a hospodaření, nejen díky pravidelné návštěvě společnosti Farmers vědí, že mléko nevyrábějí stroje. Kluky zajímaly traktory, mlátičky, postřikovače, secí stroje, kombajny a všechna přídavná zařízení. Tato technika je dnes na velmi vysoké úrovni. Děvčata byla zase zdatnější v určování plodin a jejich částí.

Účelem této akce bylo přiblížit dětem dnešní hospodaření, které se neodehrává na zabláceném dvoře. Děti si uvědomily velkou důležitost tohoto oboru, který zajišťuje naše prvotní potřeby. Snad si dopoledne i užily.

Galerie fotek