1) Škola‎ > ‎Akce 2016/17‎ > ‎a) září 2016‎ > ‎

Deváťáci v muzeu

přidáno: 26. 9. 2016 12:29, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 12. 11. 2016 10:50 ]

V pondělí 26. září jsme s paní učitelkou Šílovou navštívili trutnovské muzeum, kde nám pan Ondřej Vašata velice poutavě povídal o historii Poříčí, za což mu tímto moc děkujeme. Dozvěděli jsme se spousty úžasných informací – např. to, že Poříčí bylo průmyslovým centrem s dost znečištěným životním prostředím, že v období 2. světové války byl v Poříčí koncentrační tábor, že Poříčí navštívil prezident Antonín Zápotocký, že v Poříčí bylo koupaliště (jediné v širším okolí) a že v rámci „akce Z“ si lidé v Poříčí postavili atletický stadion. Viděli jsme spousty zajímavých fotografií a starých pohlednic. Poté jsme si ještě prohlédli stálou muzejní expozici k prusko-rakouské válce. Přednášku jsme si moc užili a jsme o něco chytřejší.

žáci 9. A