1) Škola‎ > ‎Akce 2016/17‎ > ‎c) listopad 2016‎ > ‎

Archeopark

přidáno: 1. 11. 2016 11:59, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 17. 1. 2017 12:11 ]

V úterý 1. listopadu jsme se s žáky šesté a sedmé třídy vydali autobusem na dějepisnou exkurzi do archeoparku Všestary. Všichni jsme si museli přivstat, neboť odjezd od školy byl naplánován už krátce po sedmé hodině ráno. Nejprve nás čekala prohlídka vnitřní expozice, při níž jsme se seznámili s replikami pravěkých nástrojů a zbraní, důkladně jsme si prohlédli maketu pravěké vesnice a zhlédli jsme videoprogram zachycující pravěké technologie a řemesla. Poté nás čekalo seznámení s venkovní částí archeoparku, kde jsme si mohli vyzkoušet, jak lidé v pravěku lovili zvěř, opracovávali kámen, mleli mouku a sekali dřevěné klády. Prohlédli jsme si i pravěká stavení a rondel.  Po celou dobu naší návštěvy se nám v archeoparku věnovali dva průvodci, kteří naši prohlídku doplnili poutavým výkladem a ochotně zodpověděli všechny dotazy. Věříme, že se exkurze líbila a žákům osvětlila nejstarší období lidských dějin.

E. Peterová, I. Šílová

Všestary v obrazech šesťáků