1) Škola‎ > ‎Akce 2016/17‎ > ‎j) červen 2017‎ > ‎

Oslava dne dětí s netradiční výukou

přidáno: 4. 6. 2017 12:22, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 4. 7. 2017 12:31 ]

Školní rok se nezadržitelně řítí do finále. Červen je celý prozářený slunečními paprsky a nám se do školních lavic zrovna už moc nechce. Venku je horko. Proč bychom tedy své znalosti nemohli zopakovat v příjemném chládku vzrostlých stromů či u bublající studené řeky. Hurá do skupin a začínáme měřit své síly i zdatnost při plnění nelehkých úkolů. U prvního hledáme podle třech nápověd jedno slovo společné a opakujeme vlastivědu. Tak třeba Kazi, Teta či Libuše – každý správný Čech okamžitě ví, že se jedná o Krokovy dcery. A vzhůru do prudkého kopce na další úkol. V něm musíme prokázat fyzickou zdatnost a přírodovědné znalosti. V okolí máme tyto ekosystémy: pole, louku a les. Střídavě vybíháme pro volně poházené lístečky, na nichž jsou údaje o rostlinách a živočiších, které musíme zařadit do těchto třech míst. Zhodnotíme, obodujeme a čeká nás zasloužená svačinka a krátká přestávka. Poslední zastávku děláme u řeky. „Poznávačka rostlin“ – to je poslední úkol dnešního výletu za školu. Rychlý návrat, rozdání cen, poblahopřání vítězům i poraženým a hurá na angličtinu a informatiku. Učení je prostě zábava a vědění radost.

Žáci 4.B, L. Rosiová a P. Endrychová

2017 06 Dětský den ve 4.B