1) Škola‎ > ‎Akce 2016/17‎ > ‎d) prosinec 2016‎ > ‎

120. výročí školy

přidáno: 13. 12. 2016 5:19, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 17. 1. 2017 12:22 ]

Naše škola si připomněla 120. výročí svého založení.

Poříčská škola je nejstarší školní budovou ve městě. První školní budova (dnešní „přístavba“) byla postavena již v roce 1872, ale brzy přestala stačit, a tak v roce 1896 byla v sousedství v místě dnešní hlavní budovy postavena tenkrát „nejhezčí školní budova v okrese“.

Škola se na oslavy 120. Výročí pečlivě připravovala. Učitelé ve spolupráci s trutnovským archivem a muzeem zpracovali almanach, jehož součástí jsou jména ředitelů, učitelů, absolventů i historické údaje nebo současné úspěchy.

Žáci připravovali kromě programu akademie i „vzkazy budoucím generacím“.
V podkroví školy vybudoval pan školník skanzen, do kterého byla umístěna i truhla se vzkazy budoucím generacím.

V listopadu žáci se svými učiteli ve spolupráci s Lesy a parky Trutnov zasadili na Zámeckém kopci za každý rok existence školy jeden strom -  celkem tedy na tomto místě přibylo 120 malých dubů a jilmů.

Ve čtvrtek 1. 12. se uskutečnila slavnostní akademie, při které učitelé a žáci připomněli zábavnou formou nejen historii školy, ale i historii hudby, módy, výuky jazyků i sportu. Součástí oslav byl rovněž Den otevřených dveří s občerstvením a prodejem upomínkových předmětů.

Druhý den oslav patřil plesu v budově školy. V tanečním sále se hrálo a tančilo, ve velké tělocvičně povídalo a jedlo a ve vestibulu školy probíhala diskotéka.
Škola dostala k oslavám jubilea i velký dárek – nový „kabát“. Má teď nejen zrekonstruovanou tělocvičnu a nová okna, ale i novou fasádu.

foto zde

2016 12 Oslavy 120. výročí