1) Škola‎ > ‎Akce 2016/17‎ > ‎d) prosinec 2016‎ > ‎

Betlémy - Horní Maršov

přidáno: 13. 12. 2016 9:44, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 17. 1. 2017 12:21 ]

První společný výlet čtvrtých tříd (9. 12.) se nesl ve slavnostním duchu Vánoc. Zavítali jsme do nově opraveného Domu obnovy tradic, ekologie a kultury Dotek v Horním Maršově, kde na nás čekala vánoční výstava (nejen) o betlémech. Podobně jako Panna Marie a Josef jsme podstoupili cestu do města Betlém. Dozvěděli se, proč tam tehdy lidé putovali, co s sebou na dlouhé cesty vzít a jak se na dotyčné místo dopravit. Zatímco jedna skupina dětí procházela nově opravenými prostory fary a plnila drobné úkoly, ta druhá dostala k dispozici figurky a materiály k výrobě postavičky do betléma. Výsledky dětských prací byly naprosto okouzlující. O své panenky s láskou pečovaly po celou dobu prohlídky, upravovaly je a s těžkým srdcem je dávaly ze svých rukou do nově vznikajícího betlému. Nakonec, kdo chtěl, mohl si svoje tvoření odnést domů.
O sváteční atmosféru se také postaralo 365 dřevěných, ručně vyřezaných oveček autorky Terezy Komárkové. Naše srdce byla plná lásky, spokojenosti a štěstí. Odjížděli jsme s těmito pocity a zjištěním, že tyto hodnoty jsou pro člověka nejdůležitější.
Přejeme Vám všem také krásný a pohodový advent.

Žáci čtvrtých tříd a paní učitelky I. Šílová, P. Endrychová, L. Rosiová

další fotky zde