1) Škola‎ > ‎Akce 2016/17‎ > ‎d) prosinec 2016‎ > ‎

Vánoce očima čtvrťáků

přidáno: 4. 1. 2017 8:50, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 11. 3. 2017 9:31 ]
Vzpomínka na poslední školní den třídy 4.B v roce 2016:
Dnes nebudeme psát ani počítat. Vyrážíme za krásného mrazivého počasí do nedalekého lesa obtěžkáni taškami plných pamlsků pro zvířátka. Čas neuvěřitelně rychle letí. Povídáme si a stačíme si zahrát  i několik her. Hlavní cíl - obdarovat lesní zvěř je úspěšně splněn. Pod menším smrčkem jsme vysypali kaštany, jablíčka a mrkvičky a na jeho větve jsme zavěsili také nějaký pamlsek pro ptáčky. Zima nám vymalovala tváře do růžova, a tak se těšíme do školy na teplý čaj a sladké cukroví. Ve školní kuchyňce si připomínáme vánoční tradice a zvyky a některé z nich také realizujeme. Házení botou, krájení jablíčka, loupání nejdelší slupky a věštění z ní, lití vosku a hádání budoucnosti - to je jen zlomek z dnešního dne. A než se stačíme rozkoukat, je tu čas oběda. Tak ještě rychle rozdat dárečky a honem do školní jídelny, kde se o nás vzorně a s noblesou starají naši spolužáci z deváté třídy. Hurá - vánoční prázdniny můžou začít.

žáci 4. B, P. Endrychová, L. Rosiová