1) Škola‎ > ‎Akce 2016/17‎ > ‎f) únor 2017‎ > ‎

Jedeme do Afriky aneb výstava výtvarného kroužku

přidáno: 23. 2. 2017 9:03, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 12. 4. 2017 2:35 ]

Ve výtvarném kroužku se děti 1. – 5. třídy učí různé techniky, ale téma máme  jedno.
Od září se zabýváme Afrikou. Děti vytvořily velkou mozaiku písečných dun, na poušti si hrají s mnoha zvířaty.

Ze všech koutů na nás hledí velké oči malých i velkých černochů. Mnoho sluncí nás hřeje, velká zvířata jsou sice občas nebezpečná, ale chrání nás před nimi dřevěné amulety. Hodně práce dětem daly kašírované masky, proti tomu byla výroba kožených náramků hračka.

Děti se chtěly pochlubit se svými výrobky, a proto pozvaly své spolužáky na výstavu. Samy sestavily program, připravily si informace o černém kontinentu, vymyslely a nacvičily se zvířátky bajku „Voda patří všem“. Sestavily kvíz a tajenku s otázkami, takže i jejich spolužáci již vědí, že okapi nejsou z plechu, ale mají velké uši a že klokana v Africe nepotkají.

Žirafa nás naučila písničku Na kopečku v Africe, program si užili účinkující i diváci.

Ludmila Rosiová

2017 02 Afrika-příprava