1) Škola‎ > ‎Akce 2016/17‎ > ‎h) duben 2017‎ > ‎

Exkurze do Prahy

přidáno: 18. 4. 2017 8:53, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 14. 6. 2017 12:25 ]

Před velikonočními prázdninami ve středu 12. dubna žáci ze 4. a 5. A navštívili naše hlavní město. Odjezd od školy byl sice stanoven již na půl sedmou, ale některým dělalo brzké vstávání menší problémy, a tak jsme vyjeli asi s desetiminutovým zpožděním. Cesta do Prahy pěkně utekla a dopravní zácpy nás zastihly až při průjezdu hlavním městem. Kolem desáté nás autobus vyložil u Strahova a nás čekalo celodenní pěší putování. Začali jsme návštěvou Zrcadlového bludiště na Petříně, kde jsme se pěkně pobavili. Pak si většina z nás vyšlápla na petřínskou rozhlednu a shlédla na Prahu z ptačí perspektivy. Z Petřína jsme sjeli pozemní lanovkou do centra města a zamířili ke Karlovu mostu. Po krátké pauze jsme vystoupali na Pražský hrad, kde jsme na 14. hodinu měli objednanou prohlídku. Každé třídě se svědomitě věnovala jedna průvodkyně a my si s odborným výkladem prošli katedrálu Sv. Víta a Vladislavský sál. U kostela Sv. Jiří se s námi průvodkyně rozloučily a my po krátkém odpočinku pokračovali Zlatou uličkou na nejbližší stanici metra. Jelikož někteří z nás jeli metrem poprvé, byla i jízda k autobusu plnohodnotným zážitkem. Řádně uchození, ale plní dojmů jsme se po 19. hodině vrátili domů.

Š. Gregorová, P. Hofer, I. Šílová

2017 04 Praha