1) Škola‎ > ‎Akce 2016/17‎ > ‎h) duben 2017‎ > ‎

Noc s pohádkami u čtvrťáků

přidáno: 4. 4. 2017 11:52, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 14. 6. 2017 12:31 ]

Za devatero horami a devatero řekami byla jedna škola. A do ní chodili žáci, kteří hrozně moc rádi četli. Ze všeho nejraději měli pohádky. Ale protože den je krátký a dvě hodiny týdně čtení jim nestačily, tak se rozhodli, že s knížkou a pohádkami zůstanou ve škole celou noc. A tak se také stalo. Souboje a plnění jednotlivých úkolů probíhaly ve dvojicích. Každý dostal na záda jednu pohádkovou postavu a bez mluvení a cizí pomoci musel najít svého kamaráda. Najednou jsme tu měli třeba Pata a Mata nebo Macha a Šebestovou. A soutěžení mohlo začít. 14 otázek a hledání odpovědí v různých knížkách zabralo dost času i sil. Bylo nutné doplnit „palivo“. Ještěže nás úžasní rodičové nenechali na holičkách a připravili nám báječnou večeři, za což jim patří obrovské DÍKY. Už to jede – kvízy, puzzle, přesmyčky, pátrání v noční zahradě za svitu svíček a hvězd, vlastní tvorba pohádek. Jak ten čas rychle letí. Únava nás zmáhá. Je čas jít do postýlek. Ještě jednu kratičkou pohádku na dobrou noc a jde se spát. Ráno nás vítá mlha, která by se dala krájet. S rozcvičkou přivítáme nový den. Příprava snídaně nám nezabere mnoho času. Těšíme se na vyhlášení vítěze. Tím jsme se stali všichni, protože máme jednu báječnou společnou zálibu – knížky. Škola je supeeeer. Zazvonil zvonec a 4. B s Lídou Rosiovou a Petrou Endrychovou hlásí šťastný konec.

2017 03 4.B spaní