1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2012/13‎ > ‎c) Listopad 12‎ > ‎

Škola v Evropě

Projektový den si zaslouží delší komentář. Můžete také poslat své zážitky!

Dlouho očekávaný den – 22.11.2012 – nadešel. Sešli jsme se v předem dohodnutých skupinkách s připravenými pomůckami a hlavou plnou nápadů. První tři hodiny jsme malovali vlajky, mapy, ale i sebe, připravovali prezentace na počítači, strojili se do kostýmů, někteří vařili – například italové upekli pizzu v barvách italské vlajky, a všichni secvičovali závěrečné vystoupení. Čtvrtou hodinu jsme se vystřídali při luštění kvízu, který pro nás připravil partner projektu Dům zahraničních služeb,  a zkusili jsme si své číslo.

Před polednem představení zahájil pan ředitel. Slováci nás zaujali svým veršovaným vystoupením v kostýmech s vyrobenými valaškami, Rakušané zatančili valčík a fandili svému sjezdaři  hlasitěji než Švýcaři, ale ti zase měli připravenou prezentaci. Oranžoví  Holanďané měli pečlivě připravené obrazy a velký rozruch vyvolala ochutnávka holandských koblížků a sýrů. Zelení Irové  tančili témě jako Lord of the Dance. Skandinávci představili  dánské lego i švédskou Pipi Dlouhou punčochu. Červenožlutí  Španělé nás nadchli úžasně zazpívanou a zatancovanou španělskou abecedou. Italové zaujali dialogem Romea a Julie. Chorvaté komentovali svou prezentaci, obrázky a upomínkové předměty ze svých dovolených. Řekové nám ukázali své bohy i řecký tanec Zorba. Moc se nám líbila i ukrajinská pohádka o rukavici a závěrečný ruský Mrazík s Ivánkem, Nastěnkou a Marfušou samozřejmě nemohli chybět.

Zvítězili všichni, protože všichni se bezvadně připravili a dozvěděli se přitom mnoho nového.  Jen nám bylo líto, že tato naše premiéra byla i derniérou, jak řekl pan ředitel, že si vystoupení nemůžeme zopakovat. Ale třeba něco využijeme při školní akademii nebo při dalším projektu.

Reportáž regionální televize

Film najdete zde