1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2012/13‎ > ‎f) Únor 13‎ > ‎

Vlajka pro budoucnost

přidáno: 1. 3. 2013 2:13, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 21. 3. 2013 11:57 ]

V rámci kampaně Greenpees se naši žáci zůčastnili soutěže Navrhni vlajku:

"Na mořské dno umístíme vedle pouzdra se svitkem také vlajku. Ale tahle vlajka nebude jen tak obyčejná vlajka! A aby byla opravdu jedinečná, potřebujeme, aby nám s ní pomohli mladí lidé.

Nechceme vlajku jednoho státu nebo skupiny lidí. Chceme vlajku, která bude symbolem mezinárodní spolupráce a všech lidí na celém světě. Vlajku vyrobíme podle vítězného návrhu a v roce 2013 ji umístíme na severní pól spolu s pouzdrem.

Vlajka má vyjadřovat:

• mír,
  • světové společenství,
  • naději.
Ať už se zapojíš vítězným návrhem vlajky, anebo svým jménem na svitku, každý pohled k severu ti připomene, že tvoje jméno je tam na vrcholku světa na znamení našeho společného závazku zachránit Arktidu."
Další informace zde.

Nejlepší práce: