1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2012/13‎ > ‎h) Duben 13‎ > ‎

Okresní kolo biologické olympiády kat.D

přidáno: 15. 4. 2013 8:14, autor: Blanka Brožová   [ Aktualizováno 12. 5. 2013 12:03 uživatelem Eva Rusová ]

Ve středu 10.dubna se naši tři žáci poprvé zúčastnili okresního kola biologické olympiády v kat.D pro šestý a sedmý ročník základních škol. Jmenovitě Tomáš Taláb ze 6.A a Pavlína Tichá s Michalem Klozem oba ze 7.A. Soutěž se odehrála na ZŠ v Malých Svatoňovicích a do boje o umístění se pustilo celkem 34 žáků z různých škol. Tradičně soutěžící měli připravený  test, laboratorní práci a nakonec poznávání vystavených rostlin a živočichů. Tentokrát se laborovalo na téma: „Pozorování řas“, kdy žáci měli pozorovat pod mikroskopem vzorek žabího vlasu , poté jej nakreslit i popsat a v závěru opovědět na doplňující otázky. Do soutěže si každý žák přivezl i svůj vypracovaný vstupní úkol, jelikož bez něho by do okresního kola nebyl připuštěn. Nejlépe uspěl  náš  nejmladší  žák Tomáš Taláb. Velmi chválíme! Ale všichni tři naši soutěžící si ten den po změření sil s ostatními  uvědomili, že se musí na příští olympiádu mnohem lépe připravit a hodně  se o přírodu zajímat, aby se umístili ve výsledkové listině více vpředu. A také, že se opravdu lze naučit více, což dokazovali někteří soutěžící svými dosaženými body! Výsledky našich žáků si lze prohlédnout ve výsledkové listině. Každopádně to byla pro naše žáky první obrovská zkušenost tohoto typu a tu jim nikdo nevezme! Všem děkujeme za reprezentaci školy a práci navíc, kterou museli  kvůli olympiádě vynaložit!

B.Brožová

15. dubna 2013 Okresní kolo BiO kat.D