1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2012/13‎ > ‎i) Květen 13‎ > ‎

Kouzelník

přidáno: 15. 5. 2013 11:59, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 17. 6. 2013 9:55 ]

V úterý 14.5. k nám do školy přijel kouzelník Erik Forrkuss. První tři hodiny byly k nevydržení, protože se každý těšil na kouzla. Po třetí hodině, což byla matematika, jsme po přestávce šli do velké tělocvičny a posadili se na židle. Hluk povídajících žáku byl přehlušen magickou hudbou. Všichni hned ztichli a čekali, co se bude dít. Po chvíli očekávání přišel náš kouzelník v černých botách, černých kalhotách a v červeném tričku. Sice neměl na čele jizvu, ani si nepřinesl Hedviku, ale i tak každý věděl, že to bude velkolepá podívaná. Po uklonění hned ze své hůlky vytáhl velkou kytici, což každého ohromilo. Po dalších pár kouzlech konečně začala zábava, protože si Erik na každé další kouzlo zval dobrovolníky a učil je čarovat. Nejlepší kouzlo bylo, když dělal čokoládový dort z vody z ucha, hrubé mouky a prstýnku paní zástupkyně Rusové . Naštěstí se kouzlo povedlo a prstýnek se jí vrátil bez poškození. Svojí show ukončil hypnózou, u které nikdo nechápal, jak to udělal a všichni spekulovali jak to udělal, ale jí myslím že na to stejně nikdy nikdo nepřijde. Toto vystoupení kouzelníka se mi ze všech kouzelníků líbilo nejvíc. Jsem rád, že k nám do školy Erik Forrkuss přijel.

Jan Jankovič, 8.A

V úterý k nám přijel kouzelník Erik Forcuss. Shromáždili jsme se v tělocvičně a usedli jsme na židle. Uvítal nás krátkým vyprávěním o tom, jak se zrodil. Hned potom ukázal pár triků, nad kterými si někteří lámali hlavu. Některé triky jsme znali, ale některé byli velice zajímavé. Hned poté začal dělat triky s dětmi. Byla to veliká legrace. Nejzajímavější byl poslední trik, se kterým se s námi rozloučil. Bylo to umění levitace. Představení bylo velice zajímavé, legrační a prostě super. Doufám, že ještě někdy přijede.

Braun, 8.A

Do naší školy opět přijel kouzelník Erik Forrkus. Jelikož jsme ho dobře znali, protože do naší školy nejel poprvé, moc jsme se těšili na jeho vystoupení. Když už jsme byli nastoupeni ve velké tělocvičně, kouzelník už byl připraven na svoje představení. Začal jednoduchými kouzly, která jsme všichni pracně odhalili. Nejvíce se nám líbilo kouzlo s prstýnkem, které prováděl tak, že si jeho pomocník vypůjčil od paní učitelky Rusové snubní prstýnek. Dále to pokračovalo tak, že začal míchat těsto, do kterého přidal mouku, vodu a prstýnek, který nahradil ostatní přísady. Jenomže prstýnek nemohl vrátit, protože byl vmíchán do těsta na čokoládový dort, proto jí dal alespoň růži. Na konci růže se nějakým způsoben objevil ten snubní prstýnek. Jak tohle teda udělal? To nám už asi navždy zůstane záhadou! Nakonec přišlo kouzlo, které plno z nás znalo, ale bylo fakt dobré. K němu hrála kouzelně tajemná hudba. Představení jsme sice znali zpaměti, ale zase se nám moc líbilo a doufáme, že příští rok kouzelník opět přijede do naší školy ukázat nová kouzla.

Kateřina Binterová,8.A