1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2013/14‎ > ‎c) Listopad 13‎ > ‎

Exkurze Stachelberg

V pondělí 18. listopadu žáci 9. třídy společně s vyučující dějepisu navštívili pevnost Stachelberg na Babí.  K pevnosti nás přiblížil linkový autobus.  Pak následovala hodina strávená v nitru pevnosti.  Prohlídku jsme zahájili v horní části objektu, kde jsme si prohlédli makety pevnosti z doby 2. světové války. Potom následoval vzrušující sestup po více než 150 schodech do podzemí. Tam dostal každý z nás svoji helmu a následovala přednáška z historie pevnosti. Ohromila nás rozlehlost podzemních prostor.  Celý komplex muselo být nesmírně náročné vybudovat a pobyt v něm jistě představoval velkou psychickou a fyzickou zátěž – i kvůli stálé teplotě 8 °C a velkému vlhku. Po skončení exkurze jsme si venku na čerstvém vzduchu ukázali na turistických mapách cestu, kudy půjdeme, abychom došli k naší škole. Drželi jsme se turistických značek a bez komplikací dorazili k cíli.