1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2013/14‎ > ‎d) Prosinec 13‎ > ‎

Exkurze do Prahy

přidáno: 19. 12. 2013 10:54, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 27. 1. 2014 1:26 ]

Dne 18. 12. vyrazil autobus plný žáků druhého stupně naší školy na exkurzi do Prahy. Náš program začínal na Vinohradech, kde jsme navštívili nedávno otevřené zážitkové centrum  - Atlantis center. Tady nás nejprve čekala prohlídka interaktivní výstavy Zábavná věda, kde se žáci mohli blíže seznámit např. se statikou, mechanikou či magnetickými póly. Závěrem jsme shlédli i krátkou laser show a dozvěděli jsme se, jak takový laser vlastně funguje. Poté jsme se přemístili na další zážitkový program – Faraonovo tajemství. Při něm si žáci zábavnou formou rozšířili znalosti o Egyptě a mohli si vyzkoušet zajímavé rituály z této doby.

Po tomto zasvěcení do tajů starověkého Egypta jsme se metrem přemístili na Staroměstské náměstí, abychom si tady užili pravou vánoční atmosféru a prohlédli si slavnostní výzdobu centra Prahy. Myslím si, že výlet splnil všechna naše očekávání a domů jsme se vraceli spokojeni a plni nevšedních zážitků.