1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2013/14‎ > ‎d) Prosinec 13‎ > ‎

Mikuláš s 9.A

přidáno: 8. 12. 2013 6:29, autor: Blanka Brožová   [ Aktualizováno 26. 12. 2013 12:20 uživatelem Eva Rusová ]

Naši školu 5.12. ovládly pohádkové bytosti v podání žáků 9.A. Ti si pro 4. až 8.ročník nachystali Mikulášskou besídku. Čerti s Mikuláši a jedním andělem na scénu vtrhli v rytmu známé písně "Jen se motej, toč a kruť " z ladovské Nezbedné pohádky. Pořad si devítka sama moderovala a sehranou pohádkou "Jak Mikuláš a čert hráli hokej" nám všem vysvětlila, proč dle tradice chodí 5.12. nadělovat Mikuláš, Čert i Anděl společně. Jednotlivé třídy předstupovaly před Mikuláše, aby mu ukázaly, co zajímavého umí. On je všechny potom odměnil cukrátkem. Pamlsek si také odnesli šikovní a hodní žáci, které Mikuláš veřejně pochválil. Hříšníky pak patřičně pokáral. Museli slíbit, že se polepší. Besídka byla zpestřena jednoduchou soutěží. Třídy hádaly ukázky ze známých filmových pohádek. Všechny ukázky sehráli deváťáci. Panečku, a jak jim to šlo! V závěru se 9.A se všemi přítomnými rozloučila poslední pohádkovou melodií "Buchet je spousta" z pohádky "Kouzla králů". K této písni rovněž devítka secvičila taneční choreografii a zazpívala! Nutno říci, že se třída 9.A celé akce zhostila na výbornou! Mikulášské dopoledne se totiž všem moc líbilo!!! Děkujeme tedy účinkujícím a příští rok se těšíme opět nashledanou!

B.Brožová
Video najdete zde.