1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2013/14‎ > ‎f) Únor 14‎ > ‎

Zeměpisná olympiáda

přidáno: 23. 2. 2014 7:37, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 9. 4. 2014 12:18 ]

Dne 18. února 2014 proběhlo na gymnáziu ve Dvoře Králové n. Labem okresní kolo zeměpisné olympiády. Ústředním tématem letošního ročníku byla přírodní a společenská rizika. Každou základní školu a příslušné ročníky gymnázií okresu Trutnov mohli v jednotlivých kategoriích reprezentovat dva žáci. Kategorie A byla určena pro žáky 6. ročníků a soutěžící změřili své síly v oblasti kartografie, vesmíru a planety Země a v obecné zeměpisné geografii. Naše škola vyslala nejúspěšnějšího řešitele školního kola Stanislava Horáka. V nabité konkurenci obsadil pěkné 7. místo. Dále měla naše škola dva zástupce v kategorii B, která byla určena pro žáky 7. ročníků. Ti museli předvést své zeměpisné dovednosti a znalosti v oblastech kartografie, obecné fyzické geografie, obecné sociální geografie, Afriky, Austrálie a Oceánie a Ameriky. Naši školu reprezentovali Radim Trník a Tomáš Taláb. Zatímco ve školním kole získal větší počet bodů Tomáš, tak v okresním kole dosáhl lepšího výsledku Radim. Ten skončil na pěkném 8. místě a Tomáš pak na 18. místě. Dva zástupci – Jan Braun a Markéta Beranová -  naši školu reprezentovali v kategorii C, která byla určena pro žáky 8. a 9. ročníků. Jejich otázky byly z oblasti kartografie a geoinformatiky, obecné fyzické geografie a Evropy. Naši zástupci se umístili na 11. místě (Jan Braun) a 12. místě (Markéta Beranová). Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

I. Šílová