1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2013/14‎ > ‎g) Březen 14‎ > ‎

Didžerida

přidáno: 12. 3. 2014 9:50, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 25. 4. 2014 12:34 ]
Po několika týdnech naši školu navštívil opět pan Erber.Tentokrát se s dobrovolníky pustil do hry na didžeridu. Děti se postupně seznámily s hudebním nástrojem australských domorodců - didžeridou, s technikou hry na tento vskutku originální nástroj a pak už jen hrály a hrály...
A protože na tento den připadlo výročí vpádu Číny do Tibetu, zahrál dětem na tibetské misky a popovídal o této události. Možná nevíte, že právě proto se na některých místech objevuje vyvěšená tibetská vlajka. Po krátké relaxaci se děti pustily opět do hraní, vyzkoušely si zvuk svých nástrojů v různých koutech, u vodní hladiny, zkusily si zahrát různé zvuk a mantry. Domů děti odcházely s dvěma úkoly - zlepšit tzv. cirkulační dech, kterého je třeba při hraní na tento nástroj a byla vyhlášena soutěž o nejhezčí vyzdobení didžeridy.
Se slovy poděkování jsme se  rozloučili a těšíme se na viděnou 14.4.2014!!!:-))
Jana Nosková