1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2013/14‎ > ‎j) Červen 14‎ > ‎

Exkurze do čistírny odpadních vod

přidáno: 25. 6. 2014 11:13, autor: Blanka Brožová   [ Aktualizováno 9. 9. 2014 12:47 uživatelem Eva Rusová ]

Ve středu 25.6., poslední den olympiády trutnovských základních škol, se naši právě nesportující žáci od 6. do 9. ročníku vydali na exkurzi do nedalekých Bohuslavic. Počasí sice podobné akci nepřálo, ale nepřálo i probíhající olympiádě. Přesto déšť nebyl tak hrozný, abychom se nevydali na cestu.
       Žáky čekalo objevování toho, jak se v místní čističce všechna námi upotřebená a ušpiněná voda zbavuje nečistot, aby mohla být opět vypuštěna do volné přírody, tedy do řek. Ujal se nás velice ochotně pan Kleprlík, který nás provedl areálem a podrobně vše vysvětlil. Tímto mu moc děkujeme.
       Všichni jsme byli na pozemku bohuslavické čističky doslova omráčeni zápachem, který se z odpadní vody šířil všude kolem. Ale to bohužel k tomuto místu patří, když si uvědomíte, co s vodou do čističky přiteče nejen z našich umyvadel a dřezů, ale i z toalet! Nejprve jsme si zakrývali ústa a nosy, ale postupem času jsme si na nepříjemný odér začali zvykat také.

Jak čistírna funguje se dozvíte z přiložených fotografií.

Jsem si jista, že na zážitek z dnešní exkurze nikdo z účastníků nezapomene. Nejen kvůli nepříjemnému odéru ale i zajímavému místu, kam se každý hned tak nedostane.

B. Brožová

Exkurze do ČOV Bohuslavice