1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2013/14‎ > ‎j) Červen 14‎ > ‎

LP z chemie

přidáno: 19. 6. 2014 23:44, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 23. 8. 2014 11:27 ]

Hodiny chemie zakončili naši osmáci poslední laboratorní prací na téma Určování kyselosti  a zásaditosti roztoků. Žáci prověřovali látky běžně užívané v domácnosti  (např. prací prášek, jedlou sodu, šampon, mýdlo, rajče, citrón, vápno, vejce ….) a porovnávali je se známými kyselinami i hydroxidy. K určení roztoků použili přírodní ukazatele (bioindikátory) vytvořené z červeného zelí a červené řepy.  Všem se práce náramně dařila a roztoky se krásně přidáním indikátorů zbarvovaly. V závěru hodiny ještě žáci změřili míru kyselosti a zásaditosti roztoků (nebo jejich neutralitu) díky univerzálním indikátorovým papírkům. Vše pečlivě zapsali do tabulky a vyhodnotily nejkyselejší , neutrální i nejzásaditější vzorek.  Jak  osmákům zkumavky s roztoky hrály barvami, se můžete podívat na fotografie.

B.Brožová