1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2013/14‎ > ‎j) Červen 14‎ > ‎

Návštěva hasičů

přidáno: 12. 6. 2014 9:14, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 8. 7. 2014 11:56 ]
Ve středu 11.6.  žáci pátého ročníku si mohli zopakovat návštěvu hasičů. Od samého začátku exkurze se nám vzorně věnovali. Nejprve se žáci seznámili s vybavením všech hasičských vozů. Mohli se podívat, do jaké výšky sahá žebřík na hasičském voze a jak obtížné je vylézt s veškerým vybavením až nahoru. Poté si vyzkoušeli tíhu hydraulických nůžek, které se používají na vystřihávání osob z aut při autonehodách. Samozřejmě nejvíce se dětem líbila ukázka vodního děla. Každý si pak mohl vyzkoušet manipulaci s hadicí při shazování lahví tlakem vody. Jelikož bylo nádherné počasí, trocha vody na tričkách nikomu nevadila. Za vzorné chování při exkurzi byly děti odměněny plakátky. Letos se nám u hasičů velmi líbilo, tak zase někdy příště.
Šárka Gregorová