1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2013/14‎ > ‎j) Červen 14‎ > ‎

Všechny krásy lesa

přidáno: 11. 6. 2014 10:41, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 11. 8. 2014 13:10 ]
V pátek 6.6. se žáci čtvrtého a pátého ročníku mohli zúčastnit akce, kterou pořádali studenti Lesnické akademie v Trutnově, nazvanou "Všechny krásy lesa". Naši žáci postupně plnili osm úkolů na jednotlivých stanovištích. Nejprve poznávali listy stromů a šišky.Poté byli seznámeni se škůdci stromů. Toto stanoviště bylo ještě zpestřeno o živého dravce káněte lesního a jeho mládě.Po vědomostních úkolech si mohli žáci vyzkoušet svoji šikovnost při střelbě ze vzduchovky. Dalším živým tvorem bylo mládě kuny lesní, která se dětem velmi líbila. Na závěr akce si žáci mohli vyrobit krmítko pro ptáčky na zimu, které si odnesli s sebou domů. Ještě než jsme se studenty rozloučili, mohli jsme se podívat do  včelínu na včelky.
Celá akce byla velmi povedená, zajímavá a jako každý rok se dětem velmi líbila.
Ivo Krejčíř a Šárka Gregorová