1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2013/14‎ > ‎i) Květen 14‎ > ‎

7.A Školní výlet na Malou Skálu

přidáno: 2. 6. 2014 0:21, autor: Martin Rusz   [ Aktualizováno 11. 8. 2014 12:39 uživatelem Eva Rusová ]

Ve čtvrtek a v pátek 29. – 30. května měli žáci 7. A naplánovaný školní výlet na Malou Skálu v Českém ráji. Sraz jsme měli na trutnovském nádraží. Nebe bylo pokryto tmavými šedými mraky, přesto jsme všichni doufali, že se vyčasí. Po příjezdu do kempu však začalo drobně pršet a bez přestání pršelo šest hodin; ani teplota nebyla nijak závratná. My to však nezdávali a po krátké instruktáži tří zkušených horolezců  jsme se z kempu přesunuli k Suchým skalám, kde se žáci odvážně pouštěli ze skály a bravurně slaňovali. Protože déšť neustával a lezení na mokré skále by bylo příliš riskantní, rozhodli jsme se jít zpět do kempu a převléknout se do suchého oblečení. Cestou se bohužel jedna žákyně smekla a stěžovala si na bolest v kotníku.  Do kempu ji odvezli naši horolezečtí instruktoři a pak jsme zajistili převoz do nemocnice, kde bohužel následovalo sádrování a pro ni tím i konec výletu.  Při vší této smůle alespoň přestalo pršet, a tak se mohlo uskutečnit i plánované lezení. Instruktoři naše žáky moc chválili. V 19 hodin na nás v kempu čekala výborná večeře a pak jsme hráli různé hry. Po 22. hodině nás zima a tma zahnaly do karavanů a ze spacáků se pak už nikomu ani moc vylézat nechtělo. V osm hodin ráno jsme měli objednanou snídani a sbalili si své věci. Batohy nám v kempu ještě schovali, a tak jsme se jen tak nalehko vydali na pěší výlet k Pantheónu a na Frýdštejn. Z frýdštejnské věže byl úžasný výhled po české kotlině. Při zpáteční cestě jsme si v lese zahráli na schovávanou, na Malé Skále se občerstvili, zašli si do kempu pro batohy a šli na vlak. Přijel na čas, a tak jsme si mysleli, že už nás nic nemůže zaskočit. Díky nehodě na trati však byla výluka, a tak se naše cesta o dvě hodiny neplánovaně protáhla . I přes drobné nepříjemnosti jsme si ale výlet rozhodně užili.

M. Rusz, I. Šílová