1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2013/14‎ > ‎i) Květen 14‎ > ‎

Přírodovědné setkání škol

přidáno: 27. 5. 2014 23:40, autor: Blanka Brožová   [ Aktualizováno 23. 6. 2014 12:29 uživatelem Eva Rusová ]
Vidíte, že to stálo za to! Janička měla v ten den ještě svátek - vše nejlepší a hurá!!!
V sobotu 24.5. se sešli žáci spřízněných škol na Vyšší odborné zdravotnické a Střední zdravotnické škole v Trutnově, aby splnili další z bodů rozjetého vzdělávacího projektu. Ten si klade za cíl vzbudit u mladých lidí zájem o přírodovědné obory. Toto malé přírodovědné setkání proběhlo právě v režii VOŠZ a SZŠ a na programu byla jak zábava tak i soutěžení. Za naši školu se ten den popralo o přední místa v klání mezi školami hned 11 žáků rozdělených do třech skupinek. Podobně byly rozděleny i ostatní školy. No a organizátoři nezapomněli ani na naše žaludky a nachystali pro nás výborné koláčky a čajíček. Pro výherce pak drobné ceny s diplomy a všechny zúčastněné ještě malou pozornost.

Naše družstvo ve složení Jany Novákové, Ondry Golíka a Honzy Brauna nakonec vybojovalo mezi všemi krásné 2.místo! Velmi všem gratulujeme a děkujeme, že dělají své škole dobré jméno!

Ale aby nedošlo k mylné představě, že jsme jen prověřovali naše vědomosti, podívejte se na fotografie, z nichž je vidět, jaké zajímavé věci se dají dělat třeba s fyzikou či chemií, jak asi vypadá naše srdce nebo jak si vyrobit motorek na baterky. Ten jsme si nakonec odnesli i domů. Sami uvidíte, že jsme se nenudili. Naopak se velmi těšíme, co to bude příště! Možná se k nám přidáte.

B. Brožová

Přírodovědné setkání škol na SZŠ