1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2013/14‎ > ‎a) Září 13‎ > ‎

Den vědy a techniky

přidáno: 20. 9. 2013 13:55, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 11. 11. 2013 12:19 ]
Dne 20.9. se na naší škole uskutečnil Den vědy a techniky. Byl to projektový den.Přijeli k nám vědci liberecké Technické univerzity. Procházeli jsme čtyřmi učebnami, kde jsme se zaměřili na různá témata a vědci nám je představili a ukázali mnoho zajímavých věcí, které jsme nevěděli. 
V hudebně nám pán představil elektroniku a zaměřili jsme se především na termovizi. Vyzkoušeli jsme si různé přístroje na měření teploty. 
V učebně zeměpisu nám dvě slečny ukázaly výrobu nanovláken. Pod mikroskopem jsme se mohli podívat na vlákna umělá i přírodní. Dále tam měli přístroj, který vše přiblížil a my viděli, jak co vypadá zblízka a z jakého materiálu máme oblečení. 
V učebně chemie nám dvě paní představily textilie, jaké druhy jsou, jak můžeme vyzdobit látku. Měli i UV lampu, mohli jsme se přesvědčit, jestli máme pravou bankovku. Kdo si přinesl trička, mohl si je vyzdobit různými efekty. Ukázali nám také voděodolné a nehořlavé materiály. V poslední učebně jsme viděli "chytré materiály", které se po zahřátí vrací do původního tvaru, který jsme ho "naučili". Byl to NIKOTIL, sloučenina niklu a titanu. Měli s sebou také plazmovou kouli, kolem které je obrovské pole, které dokáže rozsvítit i žárovku.
Tento den byl velice zajímavý, dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých věcí.
Nikola Pavlíková, 9.A
Další práce žáků (kliknutím se zvětší): 

2013 09 Den vědy-práce žáků


2013 09 Den vědy a techniky


Comments