1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎a) Září 14‎ > ‎

Exkurze Rýchory

přidáno: 27. 9. 2014 8:18, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 18. 10. 2014 11:07 ]

Žáci V. A vyrazili v úterý 23. 9. na přírodovědně – vlastivědnou exkurzi na Rýchory. Touto akcí zahájili svoji účast na projektu „Známe Trutnov, Trutnov zná nás“, v rámci kterého se seznámí s organizací Junák - svaz skautů a skautek ČR, středisko Hraničář Trutnov.

Exkurze byla připravena ve stejném duchu, jako se konají některé akce trutnovských skautů a skautek. Byla pojatá jako poznávací a naučná stezka, na které žáci plnili různé úkoly, řešili zajímavé kvízy a seznamovali se hravou formou s kouzelnou přírodou východních Krkonoš.

Trasa stoupala z obce Babí Dvorským pralesem k Rýchorské boudě a od tam dolů do Horního Maršova. I když zpočátku lehce mrholilo, během cesty se příjemně vyčasilo a druhou část exkurze si žáci i dospělí užili sluníčka.

Ivo Krejčíř, tř. uč