1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎b) Říjen 14‎ > ‎

8.A ve středisku PMS

přidáno: 11. 10. 2014 8:31, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 25. 10. 2014 10:36 ]

Žáci 8. třídy společně s třídní učitelkou navštívili v pátek 10. 10. trutnovské středisko Probační a mediační služby (PMS), čímž zahájili svou aktivitu v rámci projektu „Známe Trutnov, Trutnov zná nás“. Pracovnice PMS pro nás přichystaly velice zajímavý program. Nejprve nás krátce seznámily se svojí činností a poté jsme společně shlédli část dokumentu režisérky Heleny Třeštíkové, sledujícího po dobu deseti let osudy chlapce Martina, který se ve svých patnácti letech dostal do nápravného zařízené pro mladistvé. Naši žáci byli následně rozděleni do skupinek a pod vedením pracovnic PMS hledali odpovědi na to, čím se konktrétně zaměstnanci PMS zabývají a jak by mohli Martinovi s jeho problémy pomoci. Na závěr přišla na řadu trocha praxe, kdy si žáci mohli vyzkoušet testy, pomocí kterých lze prokázat požití některých omamných látek. Návštěva se nám opravdu velice líbila a pracovnicím PMS tímto mnohokrát děkujeme.

I.Šílová