1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎b) Říjen 14‎ > ‎

Školení nových záchranářů

přidáno: 3. 10. 2014 6:36, autor: Blanka Brožová   [ Aktualizováno 25. 10. 2014 10:37 uživatelem Eva Rusová ]
lekari-sestry_067.gifDnes 3.10. se deset našich nových členů přírodovědného kroužku zúčastnilo školení Mladých zdravotníků. Připravovali se tak na blížící se zdravotnické soutěže. Školení probíhalo pod záštitou oblastního spolku ČČK v Trutnově. Žáci se sešli na bývalé Paradráze na Janském vrchu, vyfasovali vydatné svačiny, pak byli rozděleni do hlídek a s mapkou terénu i stanovišť s úkoly se pustili do práce. Školení fungovalo tak, aby měli žáci představu, jak to na takové soutěži v první pomoci chodí. Co se hodnotí, jak se hlídky hlásí a přesouvají i na co si mají dát při ošetřování zraněných pozor. Vedle úkolů ze zdravovědy si žáci také protáhli svoje těla, např. při trase zručnosti, chůzi poslepu, střílení ze vzduchovky nebo z luku. Pobyt na čerstvém vzduchu, nabyté vědomosti i fakt, že nám vyšlo počasí, je důkazem, že se akce vydařila. Nyní jen zbývá leccos doladit a přihlásit se do první soutěže již v listopadu.
                                                                                                                                                           B. Brožová

Školení mladých zdravotníků 092014