1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎b) Říjen 14‎ > ‎

Vaření

přidáno: 10. 11. 2014 11:05, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 2. 12. 2014 12:24 ]
Jednoho dne nám naše p.učitelka Krumphanzlová oznámila, že budeme vařit, péct a smažit ve školní kuchyňce a že veškerou přípravu nechá úplně na nás.Začaly jsme si tedy dělat skupinky, protože každý chtěl uvařit něco jiného. A už to začalo, domlouvání, recepty,kupování a shánění surovin a než jsme se nadály, týden utekl a byl tu den vaření....
V první skupině byla jen Adéla, která vařila výbornou milionovou polévku. Ve druhé skupině byla Eliška, která připravovala očka s česnekovou pomazánkou a také zabodovala. A další skupiny už byly skupinami po více členech a pracovaly s lístkovým těstem. A protože to bylo fakticky úžasné a my jsme byly nadšené, tak by jsme chtěly víc takových hodin !!! A abyste si to taky vychutnali i vy, dáváme Vám na ukázku naše fotky a i recept na skvělou a rychlou a levnou milionovou polévku:
 Ingredience na jeden litr pol.
větší hrst kořenové zeleniny nastrouháme na hrubo
1 bujon
1 vejce
1 lžíce polévková  másla
                                         2 polévkové lžíce mouky krupice

Postup:
Zeleninu lehce osmahneme na másle, přidáme vodu, bujon a necháme vařit cca 15 min.,až je zelenina měkká,
v dalším kastrůlku na sucho osmahneme mouku krupici a nasypeme do polévky,
nakonec přidáme rozkvedlané vajíčko. Necháme ještě chvilku povařit a je hotovo.
Před podáváním na talíře přidáme nasekanou petrželku kudrnku.
Přejeme dobrou chuť '

Vaření ZDAR !!!   žákyně 5.+6.třídy