1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎c) Listopad 14‎ > ‎

6.A - Návštěva okresního archivu v Trutnově

přidáno: 9. 11. 2014 13:25, autor: Martin Rusz   [ Aktualizováno 2. 12. 2014 12:30 uživatelem Eva Rusová ]

Ve dnech 6. a 7. listopadu jsme navštívili Státní okresní archiv v Trutnově. Rozdělili jsme se na dvě výpravy, abychom se mohli podívat i do prostor, kam nemá přístup každý. Poutavé vyprávění našeho průvodce pana ředitele Mgr. Romana Rejla prodloužilo naše návštěvy z původně plánované hodiny na hodiny dvě. Někteří z nás se málem ztratili v rozlehlých a tajemných depozitářích, které skrývají spoustu ohromně zajímavých informací o naší minulosti.
Víte, že.....
- nejstarší listinou v archivu je papežská bula z roku 1353 ?
- nejkrásnější listina z roku 1533 povyšuje vesnici Vrchlabí na městečko ?
- podle školní kroniky byla nejstarší česká škola v Trutnově v budově našeho prvního stupně ?
- na místě dnešního archivu byla první trutnovská elektrárna ?
- písemnosti v okresním archivu by seřazeny vedle sebe dosáhly vzdálenosti 5 km ?
- na internetových stránkách vychodoceskearchivy.cz je již část archiválií digitalizována ?
- v archivu je otevřena badatelna každé pondělí a středu od 8:00 do 17:00 ?
Tak teď už to víte, a proto neváhejte a navštivte okresní archiv.                                               Žáci 6.A.