1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎c) Listopad 14‎ > ‎

Archeopark

přidáno: 23. 11. 2014 9:00, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 28. 10. 2016 4:40 ]

V pátek 21. listopadu jsme se s žáky šesté a sedmé třídy vydali autobusem na dějepisnou exkurzi do archeoparku Všestary. Všichni jsme si museli přivstat, neboť odjezd od školy byl naplánován už krátce po sedmé hodině ráno. Nejprve nás čekala prohlídka vnitřní expozice, při níž jsme se seznámili s replikami pravěkých nástrojů a zbraní, důkladně jsme si prohlédli maketu pravěké vesnice a shlédli jsme videoprogram zachycující pravěké technologie a řemesla. Poté nás čekalo seznámení s venkovní částí archeoparku, kde jsme si mohli vyzkoušet, jak lidé v pravěku lovili zvěř, opracovávali kámen, mleli mouku a obdělávali půdu. Prohlédli jsme si i pravěká stavení a rondel.  Po celou dobu naší návštěvy se nám v archeoparku věnovaly dvě průvodkyně, které naši prohlídku doplnily poutavým výkladem a ochotně zodpověděly všechny dotazy. Věřím, že se exkurze líbila a žákům osvětlila nejstarší období lidských dějin.

I.Šílová

další foto zde