1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎c) Listopad 14‎ > ‎

Hájenka

přidáno: 12. 11. 2014 1:09, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 2. 12. 2014 12:33 ]

Žáci 5. A strávili v pondělí 10. 11. dopoledne na skautské základně. V rámci projektu „Známe Trutnov, Trutnov zná nás“ se vydali na HÁJENKU do Nového Rokytníku. Cestou se naučili šifry, zahráli si poznávací soutěž s pomocí morseovky a Hájenku si sami našli.

Po prohlídce objektu (vyrušili při tom spící netopýry) a nedaleké studánky, která je pro Hájenku jediným zdrojem vody, na děti čekala hra v okolním terénu. Žáci získávali body za odpovědi na otázky v několika oblastech. Převážně šlo o znalosti z přírody a o logické úkoly.

Vedoucí skautského střediska dětem u táborového kruhu pověděla o vztahu skautů k ohni, o hodnotách jako jsou např. přátelství či vzájemná pomoc, ke kterým vedoucí ve svých oddílech děti vedou.

Po poledni se žáci vydali lesem zpět k autobusové zastávce, cestou na pastvině si na závěr užili legrace při „válení sudů“.

Počasí bylo celou dobu příjemně podzimní, děti akci ohodnotily jako zajímavou a zdařilou.

Ludmila Rosiová, asistentka pedagoga