1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎c) Listopad 14‎ > ‎

Oranžový dům

přidáno: 24. 11. 2014 8:28, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 2. 1. 2015 12:13 ]
Ve středu jsme se s třídou 7.A vydali v rámci projektu „Známe Trutnov, Trutnov zná nás“ do Oranžového domu v Trutnově. Žáci si tak mohli prohlédnout zařízení, které poskytuje útočiště hendikepovaným lidem a předat obrázky naší školy, které namalovali. Oranžový dům je detašovaným pracovištěm organizace Barevné domky Hajnice a jejich heslem je „žít spolu, ne vedle sebe“. Žáci brzy překonali počáteční ostych a někteří si zkusili společně s klienty v jejich keramické dílně nabarvit zvoneček nebo rybičku. Myslím si, že setkání bylo přínosem pro všechny zúčastněné. Děkujeme pracovníkům i klientům Oranžového domu za velmi milé a vřelé přijetí. Doporučujeme navštívit kavárnu Oranžového domu, kde vládne přátelská atmosféra a můžete si tu i zakoupit drobnosti, které klienti sami s láskou vyrábějí.
Eva Peterová