1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎c) Listopad 14‎ > ‎

Přírodovědné dopoledne na zdrávce

přidáno: 25. 11. 2014 6:03, autor: Blanka Brožová   [ Aktualizováno 2. 1. 2015 12:14 uživatelem Eva Rusová ]

Sobotní dopoledne 22.listopadu se v budově VOŠ a SZŠ v Trutnově uskutečnilo další  přírodovědné setkání  žáků základních škol.

Na tuto akci jsou zváni především členové přírodovědných kroužků vedených při škole, ale i ostatní žáci, kteří mají o zkoumání  přírodních jevů zájem.

Opět byl program rozdělen do třech bloků. V prvním bloku nás přivítala mladá jestřábí samička se svým pánem a my jsme si povídali o sokolnictví.

Poté jsme v doprovodu pana ředitele Háska mikroskopovali. Vyzkoušeli jiné typy mikroskopů, než jaké známe z naší školy. Vytvářeli jsme si své vlastní preparáty (např. otisk své pokožky s dlaždicovitými buňkami, průduchů v pokožce listu …) a pracovali i s těmi trvalými, jež nám byly zapůjčeny.

V posledním bloku jsme pokusničili. Chemické pokusy byly rozděleny jak pro žáky, kteří s chemií ještě nepřišli do styku, tak pro ty, co ji už mají jako vyučovaný předmět. Práci jsme si osahali na vlastní pěst a zvláště mladší žáky chemie určitě oslovila!

B.Brožová

2. přírodovědné setkání na SZŠ