1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎c) Listopad 14‎ > ‎

Prvňáci v elektrárně

přidáno: 2. 12. 2014 10:58, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 17. 1. 2015 9:10 ]

   Dne 19.11.2014 jsme se s prvňáky zúčastnili exkurze do Elektrárny Poříčí. Přestože neumíme ani číst ani psát, rozhodli jsme se zapojit do projektu Známe Trutnov, Trutnov zná nás.  Přemýšleli jsme, čím bychom na návštěvě překvapili a napadlo nás vyrobit přívěsky medvídky. Medvěda  má naše škola ve znaku.

   Naše návštěva začala poučením o BOZP a instruktážním filmem o historii a významu elektrárny. Poutavě nám vyprávěl pan Petr Novák. Po svačině jsme se rozdělili na 2 skupiny a vyrazili pod vedením pana Jana Kenise a paní Dagmar Čeřovské. Každý, s kým jsme se potkali, si mohl medvídka vybrat sám.

   Začali jsme na úpravně vody, přes mísící centrum a zauhlování jsme se dostali až do kotelny. Pak jsme přešli do strojovny, kde jsme si prohlédli turbínu. Prošli jsme přes elektrovelín a dostali jsme se do centrální dozorny. Výklad byl vždy zajímavý, ale rybičky v akváriu nás tady zaujaly tentokrát víc. To byl signál, že je nejvyšší čas ukončit exkurzi. Prošli jsme kolem trafostanice a vyrazili jsme zpět do školy na oběd.   

   Děkujeme za vstřícnost a ochotu, exkurze pro nás byla zajímavým zážitkem. 

                                                                               Jana Pastorová a Naďa Šťastná


Comments