1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎c) Listopad 14‎ > ‎

Úspěch našich záchranářů

přidáno: 30. 11. 2014 16:44, autor: Blanka Brožová   [ Aktualizováno 2. 1. 2015 12:11 uživatelem Eva Rusová ]
V pátek 28.listopadu se na VOŠ a SZŠ v Trutnově sešli všichni ti, co se ve svém volném čase věnují zdravovědě v praxi, aby si zasoutěžili ve svých znalostech a dovednostech z poskytování předlékařské první pomoci.

Tohoto klání se již tradičně zúčastnilo mnoho družstev ze základních škol z Trutnova i oklolí. Družstva byla tříčlenná a hodnotila se pro kategorii mladších i starších žáků zvlášť.

První pomoci se naše škola věnuje v rámci přírodovědného kroužku a vychovala již několik zdatných záchranářů, kteří právě na soutěžích prokázali, že si v běžném životě budou vědět rady.

Letos se naši mladí zdravotníci umístili ještě lépe než loni a přiblížili se tak, našemu nejlepšímu úspěchu z minulých let, kdy jsme obsadili nádherné 4.místo z asi patnácti družstev. Tentokrát školu reprezentovala tato dvě družstva a vybojovala tyto pozice ze čtrnácti možných:

1) Ondřej Golík (kapitán) - Adam Kracík, Tomáš Taláb (všichni z 8.A) ......................5. místo
2) Tomáš Horák 7.A (kapitán) - Kristýna Braunová, Pavlína Tichá (obě z 9.A)...........8. místo

Když si uvědomíme, že tito mladí záchranáři se na soutěž připravovali teprve od října, na podobné soutěži byli poprvé a úroveň všech soutěžících byla již tradičně vysoká (neboť se na jiných školách zdravovědě věnují třeba již od prvního stupně), musíme uznat, že umístění na pátém místě je opravdu krásný výsledek!!! Já jsem na své záchranáře právem pyšná, neboť vím, že je od předních příček dělilo jen pár bodů!!!

Chci všem soutěžícím poděkovat za práci navíc a úspěšnou reprezentaci školy!!!

B. Brožová

Soutěž v předlékařské první pomoci