1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎c) Listopad 14‎ > ‎

Známe Trutnov, Trutnov zná nás

přidáno: 2. 12. 2014 11:12, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 17. 1. 2015 9:12 ]

Známe svoje město? Tuto otázku jsme si položili. Vždyť to nejzajímavější a nejdůležitější na nás čeká hned za rohem. A že v Trutnově je co objevovat!

Každá třída od prvňáků po deváťáky si vybrala jednu trutnovskou organizaci. Žáci si o ní zjistili dostupné informace a navázali s ní spojení. Stali se tak partnery a začali se vzájemně navštěvovat. Do školy za dětmi přišli skauti i policisté a pak už se třídy připravovaly na exkurzi. A protože se na návštěvu nechodí s prázdnou, připravila si každá třída pro svého partnera něco o sobě, o škole, nějaký dárek.

Tak se žáci podívali na záchranku, do elektrárny, do knihovny, na policii, ale i do Oranžového domu, probační a mediační služby a státního archívu, skamarádili se s trutnovskými skauty a jako správní „Poříčáci“ navštívili společnost Farmers a farmářské trhy.

Zážitků bylo tolik, že bylo potřeba se o ně podělit s ostatními spolužáky. Žáci si vyzdobili třídy fotkami z exkurzí, vytvořili prezentace o svých aktivitách a někteří zahráli i divadlo o tom, co viděli.

Seznámili jsme se tak se zážitky spolužáků a zjistili, kolik zajímavého na ně v Trutnově čeká. Viděli a naučili se toho mnoho, ale protože je stále co objevovat, už se těší na další poznávání nejen Trutnova.

Třeťáci zahráli divadlo -  najdete zde.