1) Škola‎ > ‎Starší akce‎ > ‎Akce 2014/15‎ > ‎e) Leden 15‎ > ‎

Beseda

přidáno: 4. 2. 2015 12:08, autor: Eva Rusová   [ aktualizováno 11. 3. 2015 12:35 ]
V letošním školním roce jsme v rámci projektu „Známe Trutnov, Trutnov zná nás“ navázali spolupráci s trutnovskou pobočkou Probační a mediační služby České republiky. Na podzim jsme s žáky navštívili její sídlo, seznámili se s činností této organizace a domluvili se na případné další spolupráci. V úterý 27. ledna pak měli žáci VIII. A příležitost setkat se s klientem Probační a mediační služby panem Urbánkem, který byl ochoten před ně v doprovodu pracovnice této organizace předstoupit a seznámit je se svým životním příběhem, do kterého patřila deset let trvající závislost na pervitinu a tříletý nepodmíněný trest za obchodování s touto drogou. Žákům bylo umožněno do jeho vyprávění kdykoliv vstupovat, takže přednáška se proměnila spíše v živou diskusi. Celkově zajímavé a přínosné setkání snad napomohlo tomu, aby žáci lépe pochopili nástrahy návykových látek a života, který je s jejich užíváním spojen.

I.Šílová